Animasyoncu Mercan

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde büyük bir şehirde yaşayan Mercan isimli bir kız varmış. Mercan ortaokula gidiyormuş. İki abisi varmış. İki abi ile bol futbol ve basketbol sporlarıyla büyümüş Mercan. Annesi diş hekimi babası ise marangozmuş. Mercan mutlu bir çocukmuş ama hep abileriyle futbol ve basketbol oynadığı için kendi zevklerini, hobilerini gerçekleştiremiyormuş. Aslında en çok istediği şey animasyoncu olmakmış. Kendine bazen animasyoncu Mercan dermiş.

Bir gün okulda geldiklerinde yine maça gideceklerken Mercan iki abisi ile konuşmak istemiş. “Ben sizi çok seviyorum ama sizinle basket ve futbol oynarken kendi istediklerimi yapamıyorum. Artık sizinle gelmesem maçlara bana kızar mısınız?” demiş. Abileri Mercan söyleyene kadar onun da istekleri ve maçlara biraz zorla geldiğini yeni fark etmişler. “Mercan biz seni hiç düşünmedik hep sadece çağırdık. Sana kızmayız asla, istediğini yap” demişler ve sıkı sıkı sarılmışlar.

Mercan abileriyle konuşunca rahatlamış. Hemen kendi yapmak istediklerinin bir listesini oluşturmuş ve başlamış bir bir yapmaya. Dans etmeyi çok seviyormuş Mercan. Ayna karşısında kendi kendine figürler bulup dans ediyormuş. Sonrasında da hemen film izlemeye başlamış. Film izlemeyi çok seviyormuş Mercan, özellikle animasyon izlemeyi.

Animasyonların rengarenk dünyalarını çok seviyormuş. Mercan aslında çok güzel çizim yaparmış. Kendi oluşturduğu karakterlerle çizimler yapar kağıt üzerinde onları konuşturur, hikayelerini yaratırmış. Mercan’ın en büyük hayali ilerde severek yazdığı hikayeleri animasyona dönüştürmekmiş. İnternetten bununla ilgili kurslara, okullara bakmış ve para biriktirmeye başlamış bile.

Yine bir akşam Mercan’ın isteği üzerine bir animasyon izlemeye karar vermişler ailecek. Mercan her sahnesini pür dikkat izliyor ve sürekli gülüyormuş. Abileri Mercan’ı ilk kez bu kadar mutlu görmüşler ve “Mercan, her zaman izliyoruz animasyon. Bu filmde özel bir şey mi var, neden bu kadar gülüyorsun?” demişler. Mercan ise, “Bugün uzun zaman sonra ilk kez sizinle maçlara gelmedim ve kendimle vakit geçirdim. Dans ettim, çizim yaptım ve bir karar aldım.

Kurs ve okul için para biriktirene kadar kendi animasyonumun çizimini bitireceğim.” demiş. Herkes bu habere çok sevinmiş. Mercan’a kocaman sarılmışlar ve ona güvendiklerini, destek olacaklarını söylemişler. Mercan için bir kumbara almış annesi ve salona koymuş. Her gün herkes gönlünden ne kopuyorsa kumbaraya atıyormuş. Bakalım Mercan kursa ne zaman gidecek?

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir