Akıllı Boğa

Akıllı Boğa

Zamanın birinde yeşil ve bir çok canlının yaşadığı bir orman varmış. Genelde yaşayan hayvanlar birbirlerine karışmazmış. Bir gün akıllı boğa bu ormana doğru yola koyulmuş. Aslında boğanın yaşadığı yer farklıymış ama gezmeyi çok sevdiği için dolanmaya çıkmış. Uzun uzun dolanırken de ormana denk gelmiş.

Ormanı biraz gezdikten sonra burayı çok sevdiğine karar vermiş. Hatta buraya yerleşmeyi bile düşünmüş. Çünkü ormanın atmosferi, yeşil rengi ve diğer sakin hayvanları görünce de mutlu olmuş. Biraz daha dolanırken karşısına bir mağara çıkmış. ” Buraya yerleşebilirim.” diye düşünmüş içinden. Mağaraya bir göz atmış. Boğa  ve ailesi buraya yerleşmiş. Bir gün mağara dışında dinlenirken bir aslan boğayı görmüş.

Aslan, boğayı izlemeye başlamış. ” Harika bir av olacak benim için.” demiş. Boğa da bu tehlikeyi fark etmiş. “Kendimi korumalıyım.” diye düşünmüş. Aslan boğaya yaklaşırken, boğa da mağara içerisindeki ailesine ” Akşama bir şey hazırlamayın. Akşama yemeği için bir aslan gördüm.” demiş. Bunu duyan aslan panik yapmış ve hemen bir yerlere saklanmaya karar vermiş. Oradan geçen bir kurt ise aslanı görmüş ve sormuş; ” Hayırdır aslan kardeş, neden nefes nefese kaldın.”

– “Yeni bir boğa geldi ve onu izlediğimi fark etti. Gizlice mağaraya girmem lazım” demiş. Bunu duyan kurt hemen bir plan yapmış. ” Kuyruğunu benim kuyruğuma bağla. Birlikte gideriz mağaraya. Ben önden giderim, eğer bir şey olursa ilk bana olur.” demiş. Birlikte yola koyulmuşlar ve mağaraya gelmişler. Gizlice boğayı gözlemlemişler. Sonra kurt önden gitmeye başlamış, aslan da hemen arkasından gelmiş.

Boğa hemen kurt ve aslanı fark etmiş. Sonra başlamış kurt ile konuşmaya. ” Kurt kardeş ben bir aslan istiyordum ama seni de aslan yerine koyabilirim. Böylece iki aslan olur akşam yemeği için.” demiş. Kurt mağaraya doğru girmeye çalışsa da boğa onu engellemiş. ” Başkalarına bu şekilde yardım edersen senin de başın yanar. Aslana uydun sen de geldin benim evime kadar. Şimdi git ve ailemi rahatsız etme.” demiş.

Bu duruma üzülen kurt aynı zamanda pişman olmuş. Hiç yokken aslana yardım etmeye karar vermiş ve onun başına da iş gelmiş. Halbuki aslanı doğru düzgün dinlemiş olsaydı belki de buralara kadar gelmeyecekti. Bu yüzden bir daha ki sefere bir işe başlamadan önce tam öğrenmesi gerektiğini fark etmiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir