Yemek Yemeyi Seven Kirpi

Yemek Yemeyi Seven Kirpi

Kirpi Ren “yine çok yedim” diye düşünmüş. Etrafta koşarken, bir yerleri kurcalarken her seferinde kendine söyleniyormuş. Her bulduğumu yememeliyim, belki yediklerim iyi şeyler değildir diye. Ama işte Ren, yemek yemeyi seven kirpi. Çok ama çok seviyormuş.
Daha o gün ağacın birinden koşa koşa yaban mersini bulup yemiş. Ne kadar da güzelmiş. Ren kendi kendine düşünmüş. Acaba bunun insanların yaptığı gibi pasta yapsam nasıl olur? Belki içine biraz yine sürekli ormanda yediği böğürtlenleri de ekleyip… “Bence güzel olur” diye karar vermiş.
Ormana alışverişe gitmiş. Ormandaki pazarda farklı bir alışveriş sistemi varmış. Sen onlara bir şeyler verdiğinde onlarda karşılığında aynı değerde başka şeyler veriyormuş. Kirpi Ren’in istediği şey ise pasta malzemeleriymiş. Bunun karşılığında da ne vereceğini biliyormuş. Kirpilerin çok güzel, sivri ve bir çok şeyde kullanılan dikenleri varmış. Bu dikenler sürekli kendilerini yeniledikleri için ara sıra bir kaç tanesini kullanmak sorun olmazmış. Dikenlerini hazırlamış ve ormandaki markete gitmiş.
“Merhaba ayçiçeği Suna. Ben geldim yine. Senden bazı dikenlerim karşılığında güzel yiyecekler almaya geldim.”
“Hoş geldin Ren. Tabi ki neler almak istersin? Senin dikenlerinle saçlarını toplayan arkadaşlarım bu işe bayılacak.”
“Süper! O zaman ben biraz böğürtlen, biraz yulaf almak istiyorum.”
Alışveriş ne kadar keyif verdiyse de hemen Ren hızlıca alacaklarını almış ve doğruca eve gitmiş.. Birazcık sütle yulafı pişirip lapa yapmış öncelikle. Onu güzel bir bardağa koyup soğumasını beklemiş ve üstüne bir sürü ama bir sürü böğürtlen ve yaban mersini koymuş. On dakika bile olmadan mükemmel tatlısı hazırmış. Hayalini kurduğu bir başka yemek daha hazırmış. O kadar mutlu olmuş ki tek istediği tüm tatlıyı hemen yemekmiş.
Yine yemek yeme iradesine karşı koyamamış. Bu kadar çok yemek yemenin zararlı olduğunu bilse de yemeye devam ediyormuş. Hatta her seferinde çok yemek yediği için karnı ağrısa da yemek yemeye devam ediyormuş. Bu yüzden de hiç akıllanmıyormuş.
Aradan biraz zaman geçince Ren tüm tatlıyı yediğini fark etmiş. Yemek yerken sanki başka bir dünyaya gidiyormuş. Yemeğe başladığı ve bitirdiği zamanı tamamen unutuyormuş. Sonunda da kendini tüm yemek bittiği zaman fark ediyormuş. Sonra da pişman oluyormuş. Tatlıyı bitirdikten yarım saat sonra Ren’in karnına yine ağrılar girmiş. “Yine hata yaptım” diye düşünmüş. Tüm gece bunu düşünmüş ve bu sefer kendine gerçek bir söz vermiş. Özellikle akşam saatlerinde çok fazla yemek yememesi gerektiğini kendine bir kere daha hatırlatmış. Yoksa her seferinde böyle karın ağrısı ile uyumak zorunda kalırmış.
 Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir