Aile Pikniği

Aile Pikniği

Masalımız güzel güneşli bir mayıs ayında geçiyor. Her yer yeşillenmiş, çiçekler açmış yani tam bahar ayı gelmiş. Bu bahar ayında büyük bir aile pikniği yapılacakmış. Hasan ve Ahmet isminde iki tane çok tatlı iki kardeşlermiş. Bir gün çocukların babası işten eve gelince akşam yemeğine oturmuşlar, anneleri çok güzel yemekler yapmış.

– Bu hafta sonu halanız, dedeniz, nineniz ve kuzenlerinizle pikniğe gideceğiz. Çok güzel vakit geçiririz, bol bol yemek yeriz, temiz havada oyunlar oynarız. Ne dersiniz?” demiş babaları

Çocukla yaşasın diye alkışlamışlar. Yemekten sonra biraz kitap okuyup odalarına gitmişler ama heyecandan uyuyamamışlar. Aradan birkaç gün geçmiş, nineleri, dedeleri, halaları ve kuzenleri gelmiş. Aslı ve Efe’nin yaşları Ahmet ve Hasan’la hemen hemen aynıymış. Çocuklar kuzenleriyle odalarına geçmişler.

Uzun zamandır birbirlerini görmedikleri için anlatacak şey çok birikmiş ve doya doya özlem gidermişler. Beraber kitap okuyup sonra hep beraber büyük aile, yemek yemişler. Dedeleri ve nineleri erkenden uyumuşlar. Çocuklar kuzenleriyle birlikte uyacakları için sohbet ede ede geç saatlere kadar konuşmuşlar.

Ertesi gün piknik için alışveriş ve hazırlık yapma günüymüş çünkü tam 2 gün sonra pikniğe gideceklermiş. Sabah uyanmışlar ve güzel bir kahvaltıdan sonra hep beraber alışverişe gitmişler. Çocuklar için top, ailecek atlamak için ip ve gerekli olan erzakları, eşyaları almışlar. Elleri poşetlerle dolmuş ama hepsi bu durumdan çok mutlularmış.

Eve geçmeden önce parkta durmuşlar çocuklar salıncakta sallanmış, kaydırakta kalmışlar. Artık eve dönme zamanı gelmiş. Eve gelince çocuklar hemen banyo yapmışlar çünkü oyun oynamaktan baya terlemişler.

Büyükler de hazırlıkları tamamlamışlar. Börekler, çörekler, kekler, pastalar yapılmış ve yarın götürülecek eşyalar kapının önüne konulmuş. Herkes erkenden uyumuş çünkü yarın için enerji toplamaları gerekiyormuş. Sabah erkenden uyanıp bütün aile aile giyinip eşyaları arabalara yükleyip yola çıkmışlar.

Müzik dinleye dinleye, söyleye söyleye yolculuk başlamış, çocuklar çok mutlularmış, bir sürü oyunlar oynayıp güzel vakit geçirmeyi düşünüyorlarmış. İki saatlik bir mesafeden sonra büyük görkemli ağaçların olduğu bir yere gelmişler.

Bu piknik yerinde buz gibi suları olan pınarlar varmış. Onlar gibi pikniğe gelen birkaç aile daha varmış. Eşyaları indirip yerleştirdikten sonra çocuklar toplarını alıp oynamak için izin istemişler. Anneleri;

– Çok uzaklaşmayın çocuklar, birazdan kahvaltı ederiz.” demiş.

Çocuklar biraz etrafı gezerken top ellerinden kayıp baya bir uzağa gitmiş. Hasan, Ahmet, Efe ve Aslı hemen topun peşinden koşmaya başlamışlar. Topu buldukları yerde ağaçların arasında büyük bir demir kapak görmüşler. Hasan merak etmiş ve hemen kapıya yaklaşmış,

– Kapağı kaldırıp bakalım, hadi” demiş.

Çocuklar bir olmuşlar ve kapağı kaldırmaya çalışmışlar çok ağırmış ama başarmışlar. Kapı açılır açılmaz içeriden mis gibi kokular gelmeye, güzel ışıklar görünmeye başlamış. Uzun bir yol onları karşılamış ve yol boyunca renkli renkli bir sürü çiçek varmış. Çocuklar bu yolda yürümeye başlamışlar, bakalım bu büyülü yerde onları neler bekliyor? 🙂

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir