Yıldız Masalı

Yıldız’ın anne ve babası işe gitmişti; ablaları ise okuldaydı. Yıldızcık o gün yine her zaman ki gibi evde yalnız kalmıştı. Böyle günlerde hep canı sıkılır, yapacak bir şeyler arardı. Kimi zaman da bazı yaramazlıklar yapar, anne ve babası eve döndüklerinde onu biraz azarlardı. Yıldız büyüdükçe akıllanıyor, artık anne ve babasının kızacağı şeyler yapmamaya dikkat ediyordu.

Bir gün yine evde yalnızdı, canı iyice sıkılmıştı. Bir anda aklına bir fikir geldi: “Bahar geldi… Şimdi çiçekler mis gibi kokuyordur. Güzel bir buket yapayım, geldiğinde anneme verir, onu mutlu ederim…” dedi kendi kendine.

Doğruca bahçeye koştu… Her çiçekten birer tane kopartıyor, güzel bir buket hazırlıyordu. Bir süre sonra elinde çeşitli renklerde ve hoş kokulu bir buket olmuştu. Şimdi buketi güzelce sarıp annesinin geliş saatini beklemek gerekiyordu.

Ablaları okuldan döndüler ve Yıldız’ın yaptığı buketi çok beğendiler. Onlar da Yıldız’la birlikte beklemeye koyuldular. Camdan dışarıya doğru baktıklarında annelerinin geldiğini gördüler. Hemen kapıyı açıp ona doğru koşmaya başladılar.

Küçük Yıldız, “Bunu senin için topladım, anneciğim…” diyerek buketi uzattı. Annesi de çiçekleri açıp önce Yıldız’ı, sonra da diğer kardeşlerini öptükten sonra, yemek için hepsi birlikte, neşe içinde mutfağa doğru koşmaya başladılar. O gün çok güzel bir gün geçirmişlerdi.

Yıldız akşam yatağına yattığında, kendi kendine düşündü: “Bugün anne ve babamı üzecek bir şeyler yapmadığımız için, harika bir gün geçirdik. Bundan sonra her günün bu şekilde geçmesi için elimden geleni yapacağım!..”

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir