Yaz Kampı

Okullar kapanmış, havalar ısınmış ve yaz tatili başlamış. Öğrenciler dinleniyor, arkadaşlarıyla buluşuyor ve tatilin tadını çıkarıyorlarmış. Seher ailesiyle birlikte bir yaz kampına gidecekmiş. Kamp kurmak, sahile yakın uyumak Seher için yepyeni şeylermiş. Anne ve babasının kamp anılarına dair bir sürü fotoğrafı varmış hatta o daha bebekken bile gitmişler ama Seher onları hatırlamıyormuş.

Seher ve ailesi eşyalarını hazırlamaya başlamışlar. Paletler, deniz gözlükleri, havlular, diş macunu, fırçalar, çadır, elektirik için priz, fenerler, deniz ayakkabıları, okunacak kitaplar ve mini soğutucularına su, içecekler ve meyveler koymuşlar. Seher hazırlanırken bile çok heyecanlanmış. Üçü tek bir kıyafet valizi bir de ekstra olarak kişisel bakım çantası oluşturmuşlar. Tam 1 hafta kalacaklarmış, Seher kendisine 2 kitap bir tanede defter almış onu kamp günlüğü yapacakmış. Her gece kamp anılarını yazıp yıllar sonra hatırlanacak somut bir şeyler kalsın istiyormuş. Seher’in babası fotoğraf ile ilgileniyormuş o da yanına makinesini ve diğer ekipmanlarını almış. Kızlarıyla olan bu ilk kampta her şeyi kaydetmek istiyormuş.

Sabah sandviçlerini de alıp yola çıkmışlar. Müzikli, sohbetli çok keyifli bir yol olmuş. Tam 2 saat boyunca kamp alanına doğru gitmişler. Kamp alanına geldiklerinde sadece kendilerinin olmadığını görmüşler, kamp alanında birkaç kamp çadırı varmış ve onlarda hemen kendilerine gayet güzel bir yer bulmuşlar. Çadırı kurmak çadırın içindeki matları, yastıkları ayarlamak hepsi ama hepsi Seher’in çok hoşuna gitmiş. Çadırı ayarladıktan sonra Seher ve babası kamp alanına gezmeye karar vermişler o sırada annesi ise valizlerdeki gerekli şeyleri çıkarıyormuş. Seher kendi gibi birkaç çocuk görmüş kamp alanında buna çok sevinmiş çünkü 1 hafta boyunca burada onlarla arkadaş olabilirmiş.

Akşam olduğunda Seher ve ailesi kampın yakınındaki restoranda yemek yemişler ve sonra hemen kamp alanına dönmüşler çünküüüüü bu gece yıldızlar cok güzelmiş ve hem gökyüzünü izleyip hem de babası fotoğraf çekecekmiş. Yıldızlar o kadar güzel görünüyorlarmış ki Seher hayran kalmış. Babası önce gökyüzünü sonra ise eşini, kızını ve sonra da ayarlayıp üçünü çekmiş. Arkada yıldızlar önde minik ailemiz, harika pozlar ortaya çıkmış. Annesi hamak getirmişti kamp için ve orada kitap okurken babası ateş başında müzik dinliyor Seher ise günlüğüne yazmaya başlamış bile. Evet eveeeet bu ilk geceyi, yolculuğu uzun uzadıya anlatmış Seher.

Yazarken heyecanlanmış, mutlu olmuş sanki bugünü yaşamamış gibi. Seher günlük yazarken bir ses duymuş ve arkasını dönünce ona doğru gelen minicik bir kedi görmüş. Bu kedi o kadar minikmiş ki hem zor yürüyor hem de üşüyormuş. Seher hemen kediyi almış ve ateşin başına getirmiş. Annesi süt almış restorandan ve babası da tişörtle hemen sarmış onu. Ateşin başında üçü minik kediye bakıyorlarken göz göze gelmişler ve gülmeye başlamışlar. Bakalım Seher ve ailesinin yaz kampı nasıl devam edecek ve bu minik sürpriz onların yanında kalacak mı?

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir