Yardımsever Periler Masalını Oku

Bir varmış bir yokmuş, evrenin en güzel yerinde perilerle kaplı bir orman ve bu ormanın yakınında yaşayan Ali ve ailesi varmış. Ali ve ailesi mutlu mesut yaşıyorlarmış burada. Ali’nin doğum gününde ailesi ona sürpriz yaparak, arkadaşlarını davet etmişler ve kalabalık bir şekilde doğum gününü kutlamış Ali. Kocaman bir pasta kesmişler Ali için. Babası Ali’ye uzaktan kumandalı bir uçak almış.

Bu hediye Ali’nin aylardır istediği sürekli hayalini kurduğu hediyeymiş. Ali çok sevinmiş, mutlu olmuş ve babasına sıkı sıkı sarılmış. Ertesi gün hemen oyuncağıyla oynayamaya başlayan Ali bir o yana bir bu yana uçuruyormuş uçağını büyük bir mutlulukla. Küçük kardeşi Ayşe de onunla birlikte eğleniyormuş. İkisinin de ağzı kulaklarında oyun oynuyorlar ve hiç eve girmiyorlarmış. Ayşe de uçağı sürmek istemiş, Ali hiç düşünmeden, “Oluuur,” deyip uzaktan kumandayı vermiş kardeşinin eline.

Ayşe de abisi Ali gibi elinde kumanda bir oraya bir buraya uçağı uçururken birden uçak ilerideki ağaçlara takılıp yere düşmüş. İki kardeş koşarak hemen uçağı aramaya gitmişler, aramışlar ama bulamamışlar. Hava kararmaya başlamış ki, iki kardeş elleri boş üzgün üzgün eve dönmüşler, Ayşe, “Abiciğim çok özür dilerim, benim yüzümden düştü uçak,” demiş ağlamaklı ağlamaklı. Ali ise, “Senden değerli değil Ayşe, üzülme lütfen,” demiş ve onu öpmüş. Eve geldiklerinde anne ve babalarına uçağı düşürdüklerini ve onu ne kadar arasalar da bir türlü bulamayıp kaybettiklerini söylemişler Ali ve Ayşe. Anneleri, “O sadece bir oyuncak ve size yenisini alırız, üzülmeyin çocuklar,” demiş.

Hep birlikte güzel bir yemek yemişler, Ali ve Ayşe yemekten sonra ödevlerini yapıp, dişlerini fırçalayıp yatağa geçmişler. Ali öğretmeninin ona hediye ettiği kitabı okurken uyuya kalmış. Rüyasında uçağını yerde gören Ali çok mutlu olmuş ve tam yanına gidip alacakken uçağı birden havalanmış ve yavaş yavaş uçmaya başlamış. Uçağı takip eden Ali, birden kendini minik, parıltılı perilerin olduğu bir diyarda bulmuş. Ali bir de ne görsün! Periler uçağıyla oyunlar oynuyor, onunla beraber uçuyor onunla eğleniyorlarmış. Ali birden uyanmış ve yatakta doğrularak, “Periler belki uçağımı bana geri getirirler,” diye düşünmüş.

Bu düşünceler içinde dolanırken tekrar uyuya kalmış Ali. Sabah uyanır uyanmaz odasını havalandıran Ali, yine pencereye doğru gidip pencereyi açmış ki karşısında uçağı duruyor! Hemen uçağıyla birlikte sevinç çığlıklarıyla kahvaltıya koşan Ali, “Rüyamda gördüğüm yardımsever periler uçağımı bulmuşlar onun biraz oynayıp bana geri getirmişler,” demiş sevinçle. Ali’nin bu halini gören anne ve babası çok mutlu olmuşlar. Babası, “Periler yardımsever varlıklardır Ali, onlar hep iyi insanların yardımına koşarlar,” demiş. Ayşe de en az Ali kadar sevinmiş uçağın geri gelmesine. Hep birlikte güle eğlene kahvaltı yapmış mutlu aile. Güzelce kahvaltılarını yapan Ali ve Ayşe ise çantalarını alıp okula doğru yol almışlar ve arkadaşlarına bu hikayeyi anlatmak için can atıyorlarmış.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir