Uzun Zürafa

Uzun Zürafa

Zamanın birinde bir zürafa varmış. Bu zürafa o kadar uzunmuş ki hiçbir zürafa onun kadar uzun değilmiş. Herkes ona Uzun Zürafa dermiş. Uzun Zürafa çok fazla uzun olduğu için bir evi yokmuş o hep dışarıda yatar, uyurmuş. Onun evi ormanmış. Arkadaşlarıyla yemek mi yiyecekler hep ormanda buluşurlarmış. Uzun Zürafa kimsenin evine sığmazmış.

“Keşke ben de arkadaşlarım gibi olsam. Neden bu kadar uzunum ki… Poff! Hiçbir şey yapamıyorum. Günün sonunda yalnız kalıyorum hep.” diye sızlamış Uzun Zürafa. Çünkü o kadar uzunmuş ki yerdeki canlılarla iletişime geçmesi çok nadir oluyormuş, kendi arkadaşları da ona ayak uyduramayınca onunla çok görüşmüyorlarmış. Uzun Zürafa yalnız kalmış. Oysaki çocukluğundan beri hiç yalnız kalmayan Uzun Zürafa bu sefer yalnız kalmış. Üzülmüş, üzülmüş, üzülmüş…

Ne yapsam ne yapsam diye düşünürken her geçen gün daha da uzuyormuş. Ama aklına harika bir fikir gelmiş. Bir gün arkadaşlarıyla buluşmaya giderken bir bakmış ki kendini bulutların arasında bulmuş. Uzun Zürafa öyle bir uzamış ki artık bulutları geçiyormuş. “Vay canına şu bulutların güzelliğine bak! Ne kadar güzel görünüyorlar.” demiş kendi kendine. İşte aklına o sırada bir fikir gelmiş. Madem ormandaki arkadaşlarıyla vakit geçiremiyor, diğer canlılarla konuşamıyorsa o zaman bulutlara çıkar ve havadaki canlılarla arkadaş olur.

Uzun Zürafa gün geçtikçe uzuyormuş ve havadaki canlılarla arkadaş olmaya başlamış. Kuşlar böyle uzun sadece kafası ve boynu görünen bir canlı ile ilk kez arkadaş olmuşlar. “Şimdi senin yeryüzünde hiiiiiç arkadaşın yok mu?” demiş merakla kartal. “Var ama onlar benim boyum yüzünden artık eskisi kadar benimle vakit geçirmiyorlar. Ben yalnız kalmaktan sıkıldım.” demiş Uzun Zürafa. Kuşlar böyle benekli kocaman kafalı bir canlıyı ilk kez görüyorlarmış ve şaşırıyorlarmış.

Bulutların orada yeryüzünden bir canlı görmeye alışkın değillermiş. Uzun Zürafa her gün uyanınca kalkıyor ve havadaki arkadaşlarını ziyaret ediyormuş. Artık bunu alışkanlık halime getirmiş. Hatta yeryüzünde onunla hep konuşmaya çalışan minik kurbağayı bazen kafasına koyup yukarıya çıkarıyormuş. Minik kurbağa hem çok korkuyor hem de çok eğleniyormuş. Çünküüüüü hiç hayal etmediği şeyi yaşıyormuş. Kurbağa havadaymış, bulutları yakından görüyor, kuşlarla sohbet ediyor ve en önemlisi gece yıldızlara çok yakın oluyormuş.

Boyu yüzünden konuşulmayan Uzun Zürafa artık ormanın popüler hayvanı olmuş. Gökyüzünü merak eden görmek isteyen herkes Uzun Zürafa ile konuşuyor ve ondan rica ediyormuş. Yalnızlığından şikayet eden Uzun Zürafa artık hiç yalnız değilmiş. Hem gökyüzünde hem de yeryüzünde bir sürü arkadaşı olmuş. Boyuna önceleri şikayet etse de artık seviniyormuş çünkü boyu sayesinde gökyüzüne çıkabilmiş ve bir sürü yeni dost kazanmış.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir