Uzay Macerası

Uzay Macerası

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde Sincap Umur varmış. Sincap Umur çekingenliği ile baş edince ormandaki hayatına daha başka bakmaya başlamış. Sincap Umur veterinerde tanıştığı arkadaşlarıyla uzaya gitmeye karar vermiş. Uzay macerası minik ekip için hem eğlenceli hem de merak uyandırıcı bir yolculuk olacakmış.

Özel kıyafetler, ekipmanlar almışlar. Arkadaşı Ördek, “Harika bir uzay aracı tasarladım bize. İçinde her şey var veeeeeee üzerine de bizim resimlerimizi çizdim. Tabii çok güzel çizemesem de her gören bu araçta bir sincap, ördek, köpek ve kirpi olduğunu bilecek.” demiş gülerek. Yiyecek ve içecek takviyelerini alan uzay ekibi uçuşa hazırmış.

Bu seyahat boyunca uzay aracını ördek sürecekmiş. O akşam ormanın en tepe noktasında orman halkı tarafından yolcu edilmişler. Ekibimiz için uzuuuuuuuun ve eğlenceli bir uzay macerası yolculuğu başlamış. İlk rotaları Neptün gezegeniymiş. Neptün’ü seçme nedenleri ise Sincap Umur’un gezegenin ismini çok sevmesiymiş. Ekipten her biri kendi sevdiği, gitmek istediği gezegeni belirlemiş ve rotaları ona göre şekillenmiş.

Neptün’e varmak için daha 1 haftaları varmış ama manzara o kadar güzelmiş ki hiç sıkılmamışlar. Gökyüzü, yıldızlar… Resmen yanlarından geçiyorlarmış. Arkadaşları ördek yatacakları yeri öyle bir tasarlamış ki, kafalarını yastığa koyduklarında yıldızları ve gökyüzünü görüyorlarmış. Yıldızlara bakarak uykuya dalıyorlarmış. Zaman hızlıca geçmiş veeeeeee Neptün’e varmışlar.

Neptün’e iniş yapmışlar ama bir de ne görsünler! Neptün’de yaşayanlar kendi aralarında anlaşmazlığa düşmüşler ve gezegende bir karışıklık hakimmiş. Birbirleriyle kavga eden ve savaşa sürükleyecek olan bu kavganın nedeni ise liderlerinin ölmesi ve yeni lider konusunda herkesin farklı birini istemesiymiş.

Uzay ekibimiz araçlarından indiğinde herkes onları incelemeye başlamış. Önce rahatsız olmuşlar ama sonraaaaa bir bakmışlar ki aralarında eski liderlerine çok benzeyen biri var. Kirpi Lula eski liderlerinin neredeyse aynısıymış. Hemen onun yanına gitmişler ve onu kucaklamaya başlamışlar. Kirpi ve arkadaşları ne olduğunu anlayamadan kendilerini tapınak gibi bir yerde bulmuşlar. Oradaki Yaşlı Bizon durumu onlara anlatmış. “İyi huylu, ruhu güzel liderimiz Pamuk Kirpi hayata gözlerini yumdu.

Herkes onu çok severdi. Gezegenimiz için bir sürü güzel şey yaptı, yapacaktı…” ağlamaya başlamış. Sincap Umur şöyle bir etrafına bakmış gerçekten de Neptün çok güzel bir gezegenmiş. Her şey varmış; market, eğlence yerleri, okul, oyun alanları… Ne gelirse aklınıza. Yaşlı Bizon anlatmaya devam etmiş, “Hiç çocuğu olmadığı için lidersiz kaldık.

Kendisinden sonra geleni de ne kendisi ne de halk hiiiiiç düşünmedi. İşte sen Kirpi Lula O’na o kadar çok benziyorsun ki o yüzden sen bizim yeni kraliçemiz ol. Sana çok ihtiyacımız var.” demiş. Lula şaşkın bir halde, “Ama ben yönetmek nedir nasıl olur hiç bilmem ki. Ben kendi halimde bir kirpiyim.” Yaşlı Bizon, “Ben Kralımız Pamuk Kirpi’nin yardımcısıydım senin de yardımcın olurum.

Sana öğrenmen gereken her şeyi öğretirim. Sana ihtiyacımız var.” demiş. O sırada Neptün halkı eğlence organize etmiş ve bir şölen başlamış. Uzay macerası ekibimiz dans etmeye, yemek yemeye başlamış. Lula’da dakikalar geçtikçe ona gösterilen ilgi karşısında kayıtsız kalamamış ve kabul etmiş! Evet eveeeeeet Kirpi Lula artık Neptün gezegeninin yeni kraliçesi olmuş.

Neptün’de bir gün kalacakken birkaç gün kalan ekibimiz Lula ile iyice vakit geçirmişler. Lula ile birlikte gezegeni gezmiş, öğrenmiş ve bir sürü etkinlikten yararlanmışlar. Ekibimiz Kirpi Lula’yı arkalarında bırakıp yeni rotalarına doğru yola çıkmaya hazırlanmaya başlamışlar. Eve dönerken Neptün’e bir kez daha uğrayacaklarına dair söz vermişler.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir