Uzay Macerası Jupiter'de

Uzay Macerası Jupiter’de

Uzay macerası ekibimiz en son Kirpi Lula’yı Neptün’de bırakmışlardı. İlk rotalarında hep beraber gezmek isteyen ekibimize yerel halk sayesinde bir sürpriz oldu. Kirpi Lula hiç aklında yokken kraliçe olmuştu. Evet evet ormanda tüm gün yatan, tembellik yapan Lula, Neptün’ün yeni kraliçesiydi. Neptün’den sonra Lula olmasa da onun hep merak ettiği Jupiter’e gitmek için yola koyulmuşlar. Uzay Macerası Jupiter’de !

Sincap Umur yiyecek ve içeçek kontrollerini yaparken Ördek Tuti ise yakıt kontrolü yapıyormuş. Köpek Dudu Kirpi Lulu gittiği için çok üzgünmüş. Veterinerde ilk tanıştığı Lulu’ymuş ve bu macerada onu da yanında istiyormuş. “Nasıl bu kadar normal karşıladınız? Lulu gitti, hiç üzgün değilsiniz!” demiş sinirle. Sincap Umur, “Dudu hepimiz Kirpi Lulu’yu çok seviyoruz.

Keşke o da burada olsaydı ama o artık bir kraliçe. Kraliçe oldu yaa! Onun için sevinmemiz lazım. Bambaşka ve güzel bir hayatı olacak. Böylelikle biz de istediğimiz zaman Neptün’e gidebiliriz.” demiş. Dudu bu ihtimali hiç düşünmemiş ve bunu duyunca çok mutlu olmuş. “Sahiden gideriz dimiiiii Umur?” “Tabiki de gideriz, hatta bu araç artık bizim Neptün aracımız olur” demiş gülerek Ördek Tuti.

Hep birlikte konuyu tatlıya bağlayıp yolculuklarına devam etmişler. Sıradaki rota Jupitermiş. Lulu için bol bol fotoğraf ve video çekeceklermiş. Jupiter’e geldiklerinde ise bir bakmışlar ki gezegen kapkaranlık. Gezegende yaşayan canlılar varmış ama gezegen uzun zamandır karanlığa gömülmüş.Uzay aracı büyük bir nefretle karşılaşmış! Düşman saldırısı zannetmişler. Uzay macerasi ekip araçtan inmeye çalışmışlar ama araca bile o kadar saldırmışlar ki içinden çıkamamışlar.

Uzay araçlarını hareket ettirmedikleri, geri dönemedikleri için içinden çıkmak zorunda kamışlar. Korka korka çıkmışlar, kendilerini anlatmaya çalışmışlar ama kimse onları dinlememiş. Hepsini bir anda alıp bir odaya kapatmışlar ve yarın krala göstereceklerini söylemişler. Hepsi gergin ve korkulu bir şekilde bekliyorlarmış.

Yarın krala ne diyecekler, ceza mı verecekler, neden böyle şeyler oldu… Bütün gece şanssızlıklarından yakınmışlar. Sincap Umur artık dayanamamış ve ağlamaya başlamış. “Biz gezmeye gelmiştik, ne olacak şimdi? Dünya’ya geri dönemeyecek miyiz?” sürekli bunları söylüyor ve ağlıyormuş. Ördek Tuti ve Köpek Dudu Umur’a sarılmışlar ve onu sakinleştirmişler.
Bakalım bizim uzay macerası ekibimize neler olacak masal arkadaşım.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir