Tavşanın Arkadaşları Masalını Oku

Tavşanın bir zamanlar hayvanlar aleminde arkadaşları epey fazlaydı. Bu kadar çok arkadaşa sahip olduğunu görünce en çok sevilenin kendisi olduğunu sandı. Bir gün hep birlikte ormanda zaman geçirirlerken uzaklardan köpeklerin geldiğini tavşan.

Ürperdi ve kaçmaya yeltendi. Ama sonra “Burada bu kadar arkadaşım var, onlar beni korur,” diye düşündü ve atın yanına gitti. At ona ” Seni elbette ki korurdum tavşan kardeş ama sahibim için yapmam gereken işler var, kusura bakma,” dedi.

Bu cevabı alan tavşan, atın yanından ayrıldı ve boğaya doğru yanaştı. Boğa ise at ile aynı şekilde cevap verdi tavşana ve “Çok işim var tavşan kardeş ama bak burada bir sürü arkadaşın var biri sana yardım edecektir,” dedi.

Köpeklerin sesleri yakınlaşıyordu. Tavşan aceleyle soluğu keçinin yanında aldı. Ama aldığı cevap yine değişmedi. Sonuç olarak hepsi tavşana yardım etmek istediklerini söylemiş ama işleri olduğu için edememişlerdi. Bu sırada ise köpekler neredeyse gelmişlerdi. Tavşan son anda can havliyle ormanın içine doğru kaçtı. ” Bir hayat meselesi için kendinden başkasına güvenmemelisin,” diye geçiriyordu içinden.

Sizce tavşan doğru mu düşünmüş arkadaşlar?

 Bu masalı okumak için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir