Sihirli Şato Masalı

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde uzak bir diyarda küçük bir köy varmış. Bu köyde yaşayan çocukların hepsi birbirlerini tanır ve hep birlikte oyun oynarlarmış. Genelde hep aynı zamanlarda bütün çocuklar annesi ve babasından izin alır ormanlık araziye gider ve orada çeşitli oyunlar oynarlarmış. Anneleri ve babaları uzaklaşmamalarını tembih eder ve karanlık olmadan dönmelerini söylerlermiş.

Yine bir gün oyun oynadıkları sırada çocuklardan birisi artık hep aynı şeyleri oynamaktan sıkılmış, “keşke daha güzel oyuncaklarımız ve oyunlarımız” olsa demiş. “Her gün aynı yerde oynamaktan sıkıldım. Farklı bir şeyler oynasak daha güzel olur” demiş. Arkadaşları da bunu istemiş ve ellerinden başka oyun gelmiyormuş. Tam o sırada ormanın girişine doğru kocaman oyuncak bir at belirmiş. Çocuklar görünce çok şaşırmış. Kocaman oyuncak bir at!

Tabi ki çok sevinmişler ve hemen ata doğru koşmaya başlamışlar. O kadar büyükmüş ki 5 çocuğun hepsini bir anda üstüne alabilirmiş. Bütün çocuklar atın yanında bulunan ipten atın üstüne tırmanmış. Daha sonra at sihirli bir şekilde hareket etmiş ve ormanın içine doğru gitmiş.

Çocuklar endişelenmiş ama daha saat erken diye geri döneriz diye düşünmüşler. At biraz daha ilerledikten sonra önlerine kocaman bir ev çıkmış. Hayır bu bir ev değil kocaman bir şatoymuş! Çocuklar o kadar mutlu olmuş ki. Rengarenk bir şato ve çocuklar oraya doğru gidiyormuş.

Kapılar açılmış ve at üstündeki çocuklarla birlikte şatonun bahçesine girmiş. Bu sihirli bir şatoymuş. Çocuklar ne isterse onu veren bir şato. Çocuklar her yerde birbirinden farklı güzel oyuncak görünce mutluluktan havaya uçmuşlar. Hangi oyuncağı oynayacaklarını şaşırmışlar. Oyuncak at, salıncaklar, kuşlar. Sihirli şatonun tek bir kuralı varmış. Çocuklardan başka kimse bilmemeliymiş.

Çocuklar biraz daha oynayıp evlerinin yolunu tutmuşlar. O kadar çok eğlenmişler ki hemen yarın olsun istemişler. Sabah uyandıklarında kahvaltı edip hemen geri oynadıklarını yere gitmişler. Ormanın içine girip sihirli şatoyu aramışlar ama bulamamışlar. Tam evlerine dönerken sihirli at gelmiş. Çocuklar çok mutlu olmuş ve yine şatoya gideceklerini zannetmişler. Oyuncak at çocuklara; “Sihirli şato her zaman ortaya çıkmaz. Siz yeni oyuncakları ve oyunları o kadar çok istemiştiniz ki sihirli şato bu isteğinizi yerine getirdi. Ama bunu her zaman yapamaz. Bazı şeylere hemen, her istediğimiz zaman sahip olamayız. Bazen sabretmek gerekir. Ama merak etmeyin elbet bir gün sihirli şatoyu tekrar göreceksiniz” demiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Yazar : Ozan ALTIOK
Bu yazının tüm hakları yazara aittir. İzinsiz kullanılamaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir