Sabırsız Adem

Sabırsız Adem

Büyük ve kalabalık bir şehirde Adem isimli bir çocuk yaşarmış. Adem çok sabırsız olduğundan hemen her şey olsun istermiş. Sabırsız Adem liseye gidiyormuş. Derslerine çalışır, arkadaşları ile görüşürmüş. Ama bunlar dışında mutlaka kendine ve sporuna vakit ayırırmış. Onun için spor her zaman önemli olmuş. Sadece spora gitmez aynı zamanda yediklerine de çok dikkat edermiş. Oldukça titizmiş bu konuda.

Adem’in hayatında her zaman spor olmuş. Haftanın bir kaç günü kahvaltıdan sonra hemen spora gidermiş. Çünkü akşam gittiği zaman spor salonu çok kalabalık olurmuş. bu yüzden sabahları gitmeyi tercih edermiş. Sakin sakin kimse yokken sporunu rahat rahat yaparmış. Sonra eve gelir biraz dinlenirmiş. Spora gittiği günler dersleri öğleden sonra başladığı için dinlendikten sonra da okula gidermiş.

Spor yaptığı için ise okula daha dinç ve enerjik hissederek gidiyormuş. Adem’in spor yapmasının sebebi ise güzel bir vücut olmasını istediğindenmiş. Atletik olmak istiyormuş. Bu yüzden de spora ağırlık veriyormuş. Ama sabırsız Adem için bu çok zormuş. Çünkü spor yapmak sabır ve emek gerektiren bir şeymiş. Bu yüzden Adem’e göre pek değilmiş. Adem hemen her şey olsun istediği için aynı sabrı ve emeği göstermek onun için baya zorlu bir süreç olurmuş.

Gel zaman git zaman aylar geçmiş. Adem’in vücudu değişmiş ve şekil almaya başlamış. Ama Adem’e göre hala yeterli değilmiş. Çünkü aylardır aynı özveriyi göstermesine rağmen bu kadar az gelişim onu üzüyormuş. Normale göre 2 veya 3 katı gelişmesi gerektiğini düşünürken sadece biraz değişmiş. Sporu bırakmayı düşünmüş. Çünkü böyle giderse anca 2-3 yıla istediği vücuda sahip olurmuş.

Aradan bir kaç hafta geçince spor salonunda birileri ile konuşmaya başlamış. Hepsi de 4-5 yıldır spor yapan insanlarmış. Onlara da bu sorununu dile getirmiş. Tek tek konuşmasına rağmen hepsi de benzer şeyleri söylemiş. Hiç birisi sabırsız değilmiş. Sporu 2-3 yıl yaptıktan sonra bırakmamış. Çünkü istedikleri gibi olsa da onu bu şekilde tutmak için yine spora gelmeleri gerekmiş.

Bu yüzden artık sorgulamayı ve şikayet etmeyi bırakıp sağlıklı olmak için spor yapmaya başlamışlar. Bu da onların vücudunu şekillendirmiş ve bu şekilde tutmuş. Adem anlamış artık sorunun ne olduğunu. Çünkü bir şeyi elde ettikten sonra onu elinde tutmak için de yine çabalamasın. Spor da öyle dersler de öyle. Derslerde istediğin notu alınca çalışmayı bırakmıyoruz. Çünkü yeni şeyler öğrenmeye ve öğrendiklerimizi taze tutmamız gerekmektedir. Bu yüzden hep daha fazla çalışmalı ve emek vermeliyiz.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir