Ressam Gökmen

Ressam Gökmen

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde minik bir kasabada Gökmen isimli bir çocuk yaşarmış. Gökmen henüz okula gitmiyormuş ama gitmek için gün sayıyormuş. Gökmen’in bulunduğu kasaba küçükmüş ama her şey mevcutmuş. Herkesin mutlu bir hayatı varmış. Herkes herkesi tanıyor, yardımlaşıyor ve birbirleriyle dost bir kasabaymış bura. Gökmen resim çizmeyi çok sever ve sürekli gördüğü, hayal ettiği şeyleri kağıda çizer onu somutlaştırırmış. Kasabada herkes ona Ressam Gökmen dermiş.

Ressam Gökmen bu bol yeşillikli, kocaman bir ormana sahip kasabayı çok seviyormuş. Seneye gideceği okulun o kadar çok resmini çizmiş ki artık okula başlamasa da orada okumuş kadar olmuş. Sevdiği kafeyi, kafe sahibini, kuşunu ve köpeğini, ailesini, kütüphaneyi ve kütüphane sorumlusu Raşit Amcayı… Kasabaya dair çizimlerinden sadece birkaçı bunlar. Ressam Gökmen her zaman gördüğü ya da bildiği şeyleri değil de hayalindeki şeyleri de çiziyormuş. Mesela hiç görmese de görmeyi çok istediği denizi, balıkları hatta hayalinde yarattığı mükemmel adayı ve yine hayalindeki süper kahramanı.

Gökmen’in çizimi ve renklerle arası çok iyiymiş. Bir gün özene bezene çizdiği süper kahramanını annesine anlatmaya başlamış. “Anne süper kahramanımın adı 11. 11 dünyadaki tüm kötülüklere karşı savaşıyor. Saçı tıraşlı benimki gibi kısacık, kocaman gözleri ve çilleri var. 11 bir kız anne. O kötü insanların yerlerini gözlerini kapatarak buluyor ve ceza veriyor onlara. Herkes 11’i çok seviyor. Tüm dünya 11’i konuşuyor ama 11 çok sakin ve utangaç birisi.

Sesi yumuşak amaaaa sinirlenince hiç de öyle çıkmıyor sesi.” demiş gülerek Gökmen annesi sormuş, “Peki bu 11 kötülüklerle ve kötülerle savaşmadığı zaman neler yapıyor?” “Hmmmm güzel soru anne, 11 dans etmeyi çok seviyor ve bir dans okulu var orada gelenlere dans etmeyi öğretiyor.” demiş Gökmen annesi son bir soru sormuş, “Peki neden 11’in saçları seninkiler gibi, neden uzun değil?” “Anneeeeeee lütfen! 11’in zihniyle kötü insanları bulduğu için saçları ona fazlalık yapıyor ondan saçları hep kısacık.” demiş.

Gökmen annesine 11’i anlattıktan sonra resim çizmek için bahçelerine çıkmış. Ressam Gökmen sakin sakin resim çizerken birden bir çıtırtı duymuş, kafasını kaldırmış ve karşısında 11! Evet evet gerçekten o resimde çizdiği özene bezene renklendirdiği 11 canlı bir şekilde karşısında duruyormuş. 11, Gökmen’in yanına yaklaşmış ve ona gülümseyerek “Merhaba Ressam Gökmen” demiş. Gökmen o kadar şaşırmış ki cevap bile verememiş. Bakalım Gökmen, 11’e nasıl tepki verecek ve neler yapacaklar beraber masal arkadaşım.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir