Rengarenk Barınak

Zamanın birinde enerji ve hayat dolu haliyle bir Seher Teyze varmış. Seher Teyze şu sıralar çok mutluymuş çünkü yıllardır hayalini kurduğu hayvan barınağı açılıyormuş. Belediyenin desteği ile işlemler iyice hızlanmış ve sadece dekorasyon, süsleme ve ince işler kalmış. Seher Teyze kendi gibi, ruhu gibi rengarenk bir hayvan barınağı yapmak istemiş. Rengarenk barınak için başlamış çalışmalar yapmaya.
Ailesi onun en büyük destekçisiymiş özellikle de eşi. Seher Teyze hayvanların mutlu, sağlıklı ve en önemlisi de huzurlu olacağı bir barınak tasarlamak istemiş.

Çünkü hayvanlar korumasız oldukları için özenle davranması gerektiğini biliyormuş. Seher Teyze öncelikle doğal yaşam alanlarını oluşturmak için taş, toprak, ağaç ekimi ve bir sürü boş alanın olmasını rica etmiş mimardan. Çünkü hayvanların rahatlıkla gezip dolanabilecekleri alanlara ihtiyaçları var. Hayvanların kalacağı kulübeleri tahtadan ve hepsini farklı farklı renklere boyatmış Seher Teyze. Barınağın girişinde gökkuşağı renklerinde bir güvenlik yeri.

Rengarenk Barınak ya sonuçta adı gibi olsun. İçeride ise yavrular, anneler, karantina, evlerde besledikten sonra gelen hayvanlar için, sokak hayvanları için, ameliyatlılar ve klinik, idari kısım diye kocaman bir barınak yapmışlar hep birlikte. Alanında uzman çalışanların içinde yer alacağı barınak hazırmış. Seher Teyze bu mutlu günü güzel bir açılışla kutlamak istemiş.

Belediye, hayvan hakları derneği ve komşuları aracılığıyla geniş bir duyuru ağı oluşturmuşlar ve açılışa gelenlerin yardım amaçlı mama getirmeleri şartı koymuşlar. İstedikleri boyutta mama getirebilirlermiş yeter ki destek olsunlar diye düşünmüşler. Açılış günü gelmiş çatmış. Seher Teyze erkenden kalkmış, özenle hazırlanmaya başlamış.

En güzel kıyafetlerini giymiş ve eşi, oğluyla erkenden Rengarenk Barınağa gitmiş. O kadar güzel bir kalabalık varmış ki açılışta. Bir sürü mama toplayabilmişler. Belediye çalışanları sokak hayvanlarını öncesinde tespit edip güzelce barınağa yerleştirmişler. Kontrollerden ve denetimlerden geçerek açılmaya uygun olan Rengarenk Barınak artık hayvanların bir numaralı evi haline gelmiş.

Seher Teyze yıllardır hayalini kurduğu şeyin gerçekleştiğini gördüğü için ve o harika canlılara bir yuva kazandırabildiği için çok mutlu olmuş. Belki benim gibi önayak olup her semte, şehre hayvan barınağı açarlar diye umut ederek ayrılmış oradan.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir