Oyuncak Mağazası

Büyük bir alışveriş merkezinde iki büyük oyuncak mağazası varmış. İki mağazanın arasında sadece üç ayrı dükkan varmış. Bu oyuncak dükkanlarında çok ama çok çeşit binlerce oyuncak varmış. Gün içinde bu oyuncak dükkanlarını bir sürü çocuk ziyaret edermiş. Dükkanın biri çok satış yaparken diğerinin satışı çok da iyi değilmiş.

Çok satış yapan dükkanın sahibi iyi bir adammış. Oyuncaklarının her gün tozunu alır onlarla konuşurmuş. Hem çocuklara da düşük fiyatlardan satarmış. Hiç kimseyi üzmek istemezmiş. Diğer oyuncakçı adam suratsız ve hiç gülmezmiş. Sürekli yanında çalışanlara emir verirmiş. Kendisi de hiç müşterilerle ve oyuncaklarla ilgilenmezmiş. Oyuncaklar bile adamın ne kadar huysuz olduğunu hissedebiliyormuş.

Diğer mağazadaki oyuncak arkadaşlarını görüp imreniyorlarmış. Bazı günler kendi aralarında konuşup “ ah keşke biz de onların yanında olsak” diyorlarmış. Günler böylece geçip gidiyormuş. Gece olup da el ayak çekildikten sonra ortalı sessizleşince oyuncaklar birbirleriyle konuşurlarmış. Dertleşirlermiş.

Çok güzel bir kırmızı araba varmış aralarında. Arkadaşlarına binin sizi gezdireyim dermiş. Bisiklet oyuncak da “ ben de peşinize takılırım” dermiş. Kırmızı arabaya bir bez bebek ve pinokyo binmiş karşı taraftaki oyuncak dükkanına arkadaşlarını ziyarete gitmişler. Bisiklet ve kamyon, peşlerinden Süperman hep beraber diğer dükkana gitmişler neşe içinde. Ama arkadaşları çok üzgünlermiş. Neden diye sormuşlar.

Hepsi birden bu dükkanda çok mutsuzuz demiş. Kamyon ve arabayla gelen diğer dükkanın oyuncakları bu duruma çok üzülmüşler ve arkadaşlarına moral vermeye başlamışlar.
“Biz geceleri sizin yanınıza geliriz. Sohbet eder konuşur eğleniriz. Böylelikle güzel zaman geçiririz siz de kendinizi mutsuz hissetmezsiniz” demişler.

Kırmızı araba, “ Ben sizi bizim dükkana taşırım hatta alışveriş binası içinde gezeriz” demiş. Arkadaşları çok mutlu olmuş ve gülmüşler.
Yaşlı bir dede oyuncak da “ Ben size masallar anlatırım” demiş diğerleri “ biz de meyve suyu hazırlar, hep beraber içeriz” demiş. Böylece anlaşıp dükkana geri dönmüşler. Herkes arkadaşlarının zor ve mutsuz günlerinde yanında olup onlara moral verirse her şey daha kolay olur ve mutsuzluklar azalırmış.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir