Olimpiyat Zamanı

Olimpiyat Zamanı

Kasaba halkının büyük heyecan ve hevesle beklediği olimpiyat günleri gelmiş çatmıştı. Artık orman halkı için olimpiyat zamanı idi. İzleyiciler yerlerini almış, sporcular hazırlıklarını tamamlamışlardı.

Okul müdürleri güzel bir açılış konuşması yapmak üzere sahneye çıkmışlar, “Öncelikle bütün orman halkı hepiniz hoş geldiniz. 3 günlük bol spor dolu günler bizi bekliyor. Bütün öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Unutmayın ki hayatta her zaman çok çalışır ve çabalarsanız mutlaka istediğinizi elde edersiniz. Bol deneyimlediğimiz, öğrendiğimiz bir 3 gün geçirelim. Bütün takımlara başarılar!” demişler ve olimpiyatı başlatmışlar. Gösteri alanında önce minik sincap dans kursunun öğrencileri bir dans gösterisi yapmış. Yüksek sesli müzik ve sincapların harika dans hareketleriyle bütün seyirciler çok keyif almış.

İlk karşılaşma Çevikler’den voleybol takımının yani Kanguru Dino’nun ekibiymiş. Bütün takım çok heyecanlıymış ama Kanguru Dino daha da çok heyecanlıymış. Koç Bambi takımın başına gelmiş ve, “Benim başarılı takımım, sahada eğlenmenize, keyif almanıza bakın. Unutmayın bu sizin ilk olimpiyat deneyiminiz. Zaten biliyorsunuz, lütfen kendinizi kasmayın.” demiş ve sonra Kanguru Dino’ya dönerek, “Sana söylediklerimi unutma, sen takımı mahcup etmezsin etsen de biz bir takımız eksiklerimizle, yanlışlarımızla biz bir aileyiz. Unutma sen yapabilirsin ve hepimizi yapabiliriz.” demiş ve onları sahaya uğurlamış. Dino koçu sayesinde kendinden daha bir emin çıkmış sahaya.

Voleybol, basketbol, frizbi, koşu, engelli atlama, yüzme derken olimpiyatın 3 günü çok güzel geçmiş. Her okulun takımı kendini gösterirken aynı zaman da okulların müzik, dans ve gösteri grupları performanslarını sergilediler. Her okulun öğrencileri birbirlerini daha yakından tanıdı ve arkadaş oldular bu üç günlük süreçte. Kanguru Dino hatasız maçı tamamladı ve sonraki günler de diğer takımlarla oynadılar. Bütün öğrenciler, öğretmenler ve orman halkı o kadar memnun kaldı ki bu olimpiyattan herkes için çok farklı ve güzel bir deneyim oldu. Kaplanlar, Azimliler, Yıldızlar, Güçlüler ve Çevikler bütün takımlar bu olimpiyattan kazanan olarak çıktılar ve benzersiz deneyimler yaşadılar.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir