Kanguru Dino

Kanguru Dino

 Zamanın birinde bir kanguru varmış. İsmi Dino olan bu kanguru tam bir sporcu ruhluymuş. Kanguru Dino çocukluğundan beri sporcu olmak istermiş. Dino voleybol sporunu çok sevdiği için kendini hep o alanda geliştirmek istemiş. Çocukluğundan beri çalışmış, takıma girmiş, kendisini geliştirmiş Kanguru Dino.
Dino ve içinde bulunduğu voleybol takımı okullarındaki diğer bir başarılı takımmış. Basketbol, engelli atlama, koşu, frizbi atma gibi birçok çeşit bulunuyormuş okullarında. Her takımının koçuna güzel bir haber gelmiş o sabah. Bölgedeki diğer okullarla birlikte bir olimpiyat düzenlenecekmiş. Her takım kendi aralarında yarışacak ve 3 günlük bol sporlu günler bölge halkını bekliyormuş. Koçlar takımlarına haber vermiş ve herkes çok heyecanlanmış. Her okul kendine bir isim bulmalıymış. Kanguru Dino’nun okulu derin bir beyin fırtınasından sonra “Çevikler” olarak karar vermişler isimlerine. Çevik, güçlü, kuvvetli olduğu için bu ismi seçmek istemişler. Yıldızlar, Kaplanlar, Azimliler, Güçlüler ve tabi ki de Çevikler. Takım isimleri belirlenmiş ve her okul hazırlanmaya, çalışmaya başlamış.

Kanguru Dino başta kendine güveniyormuş ama gün geçtikçe korkmaya başlamış. Çünkü voleybol bir takım oyunu ve takımını kötü etkiler diye çok tedirgin oluyormuş. Aklında sürekli “Ya yanlış bir şey yaparsam? Top kaçırırsam? Servis atamazsam?” gibi sorular onu hiç yalnız bırakmıyormuş.
Okul müdürleri kasabada bulunan en geniş spor yerlerini olimpiyat için hazırlamaya başlamış. Her okuldan bir öğretmen seçilip oluşturulan ekipte süslemeler ve organizasyonla ilgileniyormuş. Bütün kasaba halkı bu olimpiyat için çok hevesliymiş. Kanguru Dino ise hala korkuyor ve bunu arkadaşlarına yansıtmada da koçu anlamış. Koçu Bambi Hanım, “Dino tedirginliğini görüyorum ve anlıyorum. Neden geriliyorsun?
Çocukluğundan beri voleybolun içindesin.” demiş. Dino ise, “Ama koç ya arkadaşlarımı engeller, onları kötü etkilersem? Çünkü her şeyi karıştıracak gibi hissediyorum.” demiş. Koç Bambi önce Dino’ya kocaman sarılmış, “Dino bu olimpiyat ne kadar yarışma olarak görülse de öyle değil. Aslında hepimiz yani bütün takımlar kazanacağız. Voleybola ilk başlarken nelere dikkat ettiğini hatırla ve bu hafta sonu onlara çalış. Unutma yapabilirsin, takım olarak yapabiliriz!” demiş ve Dino bu konuşma sayesinde rahatlamış. Hafta sonu gerçekten de ilk başta nasıl başladıysa onlara çalışarak bir daha bir daha hatırlamış her taktiği, kuralı.
O iki gün çok hızlı geçmiş. Süslemeler, organizasyon, sahalar kısacası her şey ama her şey tam anlamıyla hazırmış. Olimpiyat günü gelmiş çatmış… Bütün takımlar kendi günlerini öğrenmiş ve diğer oyunları izlemek için zaman ayırmışlar. Güçlüler, Yıldızlar, Kaplanlar, Azimliler ve Çevikler bakalım hepsini nasıl bir olimpiyat bekliyor sevgili masal arkadaşım.
 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.
Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir