Okul Bahçesi

Okulun Bahçesi

Büyük bir şehirde kocaman bir okul varmış. Okulun bahçesi çok güzelmiş. Çeşit çeşit kocaman ağaçlar ve rengarenk meyveli bitkiler de varmış. Bahçeye çok iyi bakılıyormuş. Bu da okula harika bir görüntü veriyormuş. Bu okulda 18 öğrencisi olan bir ana sınıfı varmış. Bu çocuklar cıvıl cıvıl oyunlar oynar, birlikte çok güzel vakit geçirirlermiş. Okulda da Elif diye çok tatlı, çocukları da çok seven bir öğretmen varmış.

Elif öğretmenin aklına bir etkinlik gelmiş. Bütün sınıfa duyurmuş. ” Yıl sonu yaklaşırken velilerle ve sizlerle çok güzel bir gece hazırlayalım. Bu gecede de herkes değişik bir kostüm hazırlasın ve onu giysin. Aranızda konuşun. Kim ne giymek istiyorsa kararlaştırın sonra da hazırlamaya başlayın.”demiş. tüm öğrenciler buna çok sevinmiş. Okul saatinin hemen bitmesini ve eve gidip ailelerine söylemeyi istemişler. Herkes okuldan, yarın konuşur karar veririz diye ayrılmış.

 

Ertesi gün olunca herkes kahvaltısını edip okula gelmiş. Gece boyunca herkes ne giyinmek istediğine karar vermiş. Bazısı prenses, bazısı prens, bazıları süper kahraman bazıları ise bahçıvan olmak istemiş. Bunun yanında doktor, hatta astronot olarak giyinmek isteyen de varmış. Öğrenciler kendi aralarında bir liste hazırlamış ve kimin ne giyineceğini yazmışlar. Bunu da Elif öğretmene vermişler.

Elif öğretmen listeyi kontrol etmiş ve bir sorun görmemiş. Bu elbiseleri ve kostümleri hazırlamak için bir ay süreleri olduğunu söylemiş. Öğrenciler biraz panik olmuş. Çünkü bu süre içerisinde tüm parçaları ve kıyafetleri bulup kendilerine yeni bir kostüm hazırlamaları gerekiyormuş. Ama yine de herkes çok heyecanlıymış. Eve gidince herkes ailesine anlatmış. Aradan biraz zaman geçmiş ama kimse doğru düzgün bir parça veya kıyafet bulamamış. Hatta kostüm neredeyse hazır bile değilmiş. Tüm öğrenciler bunu sınıfta konuşmuş. Ne yapacağız diye konuşmuşlar. Sonra sınıftan Merve adlı bir öğrenci; ” Bizim mahallede Hatice Teyze var, terziliği çok iyidir. Ona sorabiliriz.” demiş. Herkes Hatice Teyze’nin yanına gitmiş.

Hatice Teyze, tüm öğrencileri ve tatlı isteklerini duyunca bir şey diyememiş. Bu yüzden de kabul etmiş. Tüm kostümleri hazırlama da yardım edecekmiş. Her öğrenciye bir liste vermiş. Bu listede hangi malzemeleri getirmeleri gerektiği yazıyormuş. 1-2 gün sonra tüm öğrenciler malzemeleri alıp terziye vermiş. Böylece tek yapmaları gereken beklemekmiş. Aradan 2-3 hafta geçmiş ve tüm kostümler hazırmış. Artık herkes o güzel yıl sonu gecesi için hazırmış.

Büyük geceye herkes kostümlerini giyip gelmiş. Herkes çok çok heyecanlıymış. Elif Hoca’da herkes eğlenmeye başlamadan önce bir konuşma yapmak istemiş. ” Öğrencilerim, sizleri çok seviyorum. Birlikte harika dersler işliyoruz. Bu geceyi sizin için düzenlemek istedim çünkü eğitim demek sadece ders işlemek değil aynı zamanda birlikte de bir şeyler yapmaktır. Siz 1 ay boyunca aslında birlikte harika bir plan hazırladınız. Okulun bahçesinde harika bir parti düzenlediniz. Bu da istediğiniz zaman sizin harika işler başarabileceğinizin kanıtı.” demiş. Bütün aileler ve öğrenciler çok mutlu olmuş ve alkışlamış. Tüm öğrenciler gece boyunca eğlenmişler.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir