Obur Çocuk Masalı

obur cocuk masali

Obur çocuk hep yemek yer ama hiç doymazmış. Herkes onu gördüğünde mutlaka ağzı tıka, basa dolu bir şeyler yiyor olurmuş. Üstelik artık kardeşinin mamalarını bile yemeye başlamıştı. Annesi artık ona yemek yetiştiremez hale gelmişti. Obur çocuk gece uykudan kalkıp hemen buzdolabına gidiyor ne var ne yok hepsini mideye indiriyormuş. Artık annesi ve babası ona bir ders vermenin zamanının geldiğini düşündüler.

Bir gece obur çocuk yine ağzı tıka, basa dolu televizyon izlerken babası elinde gazetelerle, resimlerle geldi ve obur çocuğa:
-” Yanıma gel oğlum sana göstereceğim şeyler var “dedi. Obur çocuk babasının yanına giderken hala ağzına yemişleri tıka basa doldurmaya çalışıyordu. Babası ona resimlerdeki ve gazetelerdeki zayıf ve halsiz çocukların resimlerini gösterdi. Obur çocuk:

-” Baba bu çocuklar ne kadar zayıflar hiç yemek yemiyorlar mı?” diye sordu. Babası:
-” Hayır oğlum onlar yemek bulamadıkları için yiyemiyorlar, bir dilim ekmeğe bile muhtaç bu zavallı çocuklar” dedi. Babasının bu sözleri karşısında yutmaya çalıştığı yemişleri zorlukla yutabildi ve bir kendi göbeğine birde resimdeki çocuklara baktı ve halinden utandı. Bir dahada kararından fazlasını ve başkasının hakkını yemedi.

Hakkı, Hakkı’nın hakkını yemiş
Hakkı, Hakkı’dan hakkını istemiş
Hakkı Hakkı’ya hakkını vermeyince
Hakkı da Hakkı’nın hakkından gelmiş….

 Bu masalı okumak için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir