Martı Masalı

marti masali

Bir ormanda yaşayan kartallar arasında bir uçma yarışı düzenlenmiş. Bütün ormandaki hayvanlar kartalların çok hızlı uçtuğunu biliyormuş. Yarışmada en hızlı uçan kartal seçilecekmiş. Bir ay önceden kartallara yarışmaya hazırlık yapmaları için haber verilmiş. Ormana yakın bir deniz kıyısında yaşayan bir martı bu yarışmayı duymuş. Çevresindekilere:
-” Bende bu yarışmaya katılacağım” diyormuş. Bütün kuşlar martıya gülmüşler. Bu kadar hızlı uçan kartallar arasında martının hiç şansı olmadığını biliyorlarmış. Diğer kuşlar: -” Kartalla bir martı nasıl boy ölçüşebilir” diyorlarmış. Martının da yarışmaya katılacağını duyan kartallar: -”

Bırakın yarışmaya katılsın ve aramızdaki farkı gözleriyle görsün.” demişler. Martı söylenilenlere hiç aldırış etmiyormuş. Çok çalışırsa başarabileceğini düşünüyormuş. Martı bir ay boyunca gece gündüz çalışmış. Her gün biraz daha yükseklere uçmayı başarmış. Hiçbir martının çıkmayı başaramadığı yüksekliklere uçmayı başarmış. Kartallarla yarışabilmek için kartalların uçtuğu yerlerden bile daha yüksek yerlere uçmuş.

Sonunda yarışma günü gelmiş. Martı kartallarla birlikte yarışmadaki yerini almış, bütün kuşlar, martının hiç şansının olmadığını düşünüyorlarmış. Yarışma başlamış ve bittiğinde sonucu herkesi şaşkınlığa uğratmış. Martı çok çalışması ve başarmaya olan inancı ile burun farkıyla ikinci olmayı başarmış. O günden sonra martının başarı azmi bütün kuşlar arasında konuşulur olmuş.

Masal, masal martladı, iki fare atladı, kurbağa kanatlandı, tos vurdu bardağa, çocuk çıktı çardağa, masal, masal maniki, kuyruğu var oniki, kuyruğunda beni var, kulağında çanı var, masal, masal matatar dil okur, damak tadar…

  Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir