Nina ve Oya

Nina ve Oya

Zamanın birinde çok tatlı ikiz kardeşler varmış. Bu ikiz kardeşlerin ismi Nina ve Oya imiş. Nina ve Oya okullarında özellikle spor takımlarında başarılı kardeşlermiş. Nina ve Oya okullarındaki basketbol takımındalarmış. Oya basketbol takımında daha aktif ve hırslıymış. Nina ise basketbol takımında olsa da müzik grubuna gitmeyi içten içe daha çok istiyormuş.

Bir gün Nina ve Oya okuldan eve geldiklerinde anne ve babaları onları bekliyormuş. Anne ve babaları iş için taşınma kararı almışlar ve haftaya şehir değiştireceklermiş. Nina ve Oya bu haberi duyunca çok şaşırmış ve sinirlenmişler. Çünkü okul değiştirmek, arkadaşlarını bırakmak ve en önemlisi takımlarından ayrılmak onlar için hiç de sevinecek bir durum değilmiş. Hala inanmak istemeseler de minik ailemiz taşınmaya başlamış. Nina ve Oya arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle vedalaşmışlar. Yeni evlerine yerleşmişler, okula kayıt olmuşlar, odalarını düzenlemişler.

Pazartesi günü Nina ve Oya kardeşler için okulun ilk günüymüş. Herkes onlara bakıyor, onlar da tedirgin bir şekilde sınıfa yürüyorlarmış. Müdür ve sınıf öğretmenleri onlara alışma süreçleri boyunca yardımcı olacaklarını söylemişler ve yeni okul hayatları onlar için başlamış. Nina ve Oya kimseyle konuşmuyor, sadece birbirleriyle konuşuyor ve sürekli eski okullarını hatırlayıp duruyorlarmış. Sınıf öğretmenleri okuldaki etkinlikleri, faaliyetleri onlara tanıtmışlar veeeee bu okulda da bir basketbol takımı olduğu işte o zaman öğrenmişler.

Nina pek istememiş tekrar takıma girmek ama Oya onu zorlamış. İkisi de artık yeni okullarında da basketbol takımındalarmış. Antrenmam yapıyor, maçlara hazırlanıyorlar ve en önemlisi okulla kaynaşıyorlarmış. Nina içten içe müzik ekibine girmek orada enstrüman çalmak istiyormuş ama bir türlü ikizine Oya’ya bu durumu söyleyemiyormuş. Gizlice müzik takımını izliyor ve takıma alımlar için çalışmaya başlamış.

Okulda heyecanlı dönemlermiş bunlar. Nina ve Oya istemeyerek geldikleri okulda şuan aşırı mutlular ve bir sürü arkadaş edinmişler. Oya hırslı bir şekilde basketbol takımına kaptan olmuş ve takım için her şeyi yapıyor Nina ise her antrenmana başka bir bahane bularak müzik çalışmasına gidiyormuş. Okullar arası basketbol turnuvaları başlamak üzereymiş ve karşılaşacak takımlar açıklanmış. Nina ve Oya takım eşleşmeleri ev tarihlerini görünce pek de mutlu olmamışlar.

Çünkü eşleştikleri takım eski okulları ve tarihte Nina’nın müzik takımı için sınav günüymüş. Oya eski takımına karşı nasıl oynarım diye düşünürken Nina artık müzik alanını istediğine karar vermiş. Bakalım Nina, Oya’ya müzik takımına gitmek istediğini söylebilecek mi? Oya ise eski takımına karşı hala duygusal hisler beslediği için yeni takımda doğru bir şekilde kaptanlık yapabilecek mi?

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir