Minik İnsanlar Yeni Evlerinde

Zamanın birinde minik insanların olduğu bir kocaman bir konak varmış ve bu konakta minik insanlar varmış. Bu minik insanlar en son konaktaki çocuk Veysel tarafından fark edilmişti. Veysel onlara tıpkı kendi konukları gibi kocaman ve içindeki her şeyin de minik insanlara uyacağı bir konak yapmıştı. Bu masalımızda minik insanlar yeni evlerinde rahata erecekler. Hadi bakalım başlayalım.

Lila ve ailesi Veysel’e yakalandıkları için bir süre konağa çıkmamaya karar vermişler. Özellikle Lila’nın anne ve babasında bir korku başlamış, ya onlara bir şey yaparsa diye. Oysa Lila Veysel’i birkaç kere görmesine rağmen ondan zarar görmeyeceklerine inanmış. Lila o gece gizlice Veysel’in odasına çıkmaya karar vermiş.

Sessizce odasından çıkmış ve usul usul konağa doğru borulardan geçerek ilerlemeye başlamış. Tam konağa girmek üzereyken evin çalışanı ve değişik huylu hayvanı baykuş dolanıp duruyorlarmış. Baykuş Lila’nın kokusunu almış olacak ki birden borunun çıkış noktasına doğru uçmuş ve saldırmaya başlamış. Lila çok korkmuş! Hemen borunun içine girmiş ama korkudan tir tir titriyormuş. Çalışan adam hayvanının neden böyle birden sinirlendiğini anlamamış ve onu sakinleştirmek için dışarıya çıkarmış.

Lila onlar çıkınca rahatlamış ve bu sefer daha temkinli bir şekilde Veysel’in odasına doğru çıkmaya başlamış. Anahtar deliğinden Veysel’in odasına girmiş ve yatağa çıkmış. Bir de ne görsün, Veysel uyanık! Lila ne yapacağını şaşırmış. Gitse mi kalsa mı bilememiş. Veysel gayet sakin ve mutlu bir şekilde, “Merhaba. Sana, size zarar vermek istemiyorum aksine sizinle tanışmak istiyorum. Lütfen korkma ve kaçma.” demiş Lila Veysel’e güvenmiş ve gitmemiş.

Veysel merak ettiği soruları sormuş Lila’da zevkle yanıtlamış. Bu konakta yıllardır yaşadıklarını, sürekli yukarı çıkıp bir şeyler aşırdıklarını ama yılladır ilk kez Veysel’e göründüklerini ve aşağıda bir yaşam sürdüklerini minik insanlardan geriye buralarda bir tek annesi, babası ve kendisinin kaldığını anlatmış. Veysel Lila’nın cümlesi biter bitmez onlar için yaptığı konağı göstermiş.

Lila gözlerine inanamamış. Evin içine girmiş, gezmiş ve her şeyi çok beğenmiş. Veysel Lila’ya yardım etmiş ve evlerini bahçeden eski evlerinin girişi olan havalandırmanın olduğu kısma yerleştirmiş. Lila Veysel’e tekrar teşekkür etmiş, sarılmış ve hemen annesiyle babasına haber vermek için koşarak evlerine gitmiş. Minik insanlar yeni evlerine hemen yerleşmişler. Tıpkı bir şeyler aşırdıkları konak gibi bir konakları olduğu için çok mutlu olmuşlar.

Minik İnsanlar masal serisinin ilk masalını okumak için buraya tıklayın.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir