Küçük Sütcü Kiz Masalı

Çiftçinin kızı her sabah erkenden kafasında bir kavanoz sütle kasabaya gidermiş. Bir gün yürürken gelecekte olacakları düşünmeye başlayıp yüksek sesle konuşmaya başlamış:

“Bu sütü sattığımda karşılığında üç yüz yumurta alacağım. Bu yumurtalar ise bana en az iki yüz tavuk verecek. Bu tavuklar büyüyecek ve onları iyi bir fiyata satacağım. Sanırım bu yılın sonunda bir koyun ve onun büyümesine yetecek kadar yiyecek almak için yeterli param olacaktır. Daha sonra bu koyunu pazara götüreceğim ve hiç şüphesiz iyi bir fiyata satacağım. Ardından da kırlarda koşup oynayan sağlıklı bir buzağı alacağım.”

Küçük sütçü kız bir kavanoz sütten bir buzağı almaya giden hesabı sevinçle yapmış bile. Kız, kafasında bu düşüncelerle yoluna devam etmiş. İlerde kazanacağı paranın sevinciyle hoplayıp zıplayıp yürümeye devam etmiş. Fakat bu zıplamanın sonucunda yere düşmüş ve süt kavanozu kırılıp süt yerlere saçılmış! Zavallı sütçü kız! Elveda süt, paralar, yumurtalar, tavuklar, koyun ve elveda buzağı. Ama üzülme sütçü kız, başka gün satacağın sütle yine hayallerini gerçekleştirebilirsin.

Sizce de öyle değil mi arkadaşlarım? Hadi sütçü kızı teselli edelim. 💙💚💛💜

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir