Küçük Fare

kucuk fare masali
Bir varmış, bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde develer tellal iken, pireler berber iken ben anamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken ip koptu, beşik devrildi, anam kaptı maşayı, babam kaptı meşeyi döndürdüler köşeyi, neyse uzatmayalım masalımıza başlayalım…..
Bir çayır faresi kendisine bir tahıl ambarı yapmak için her sabah erkenden kalkıp bir yerden bulduğu eski bir yılan derisiyle yola çıkıp, topladığı taneleri ona doldurup eve getiriyormuş. Bu farenin çok tembel çalışmayı hiç sevmeyen bir tanıdığı varmış. Bu fare kendi tahıl ambarıyla hiç ilgilenmezmiş.  Tembellikten daha işe başlamadan yaz geçmiş, kış gelmiş. Tembel fare diğer fareye gidip ona:

-“Yaz bitti. Ama tahılları içine koyup taşıyabileceğim bir yılan derim yok. Derini bana ödünç verir misin?” diye sormuş.
Diğer çalışkan küçük fare:
-” Yılanlar deri değiştirirken sen ne yapıyordun?” demiş.
-” Ne yapıyım şarkılar söyleyip dans ediyordum. ” deyince çalışkan küçük fare:
-“Şimdide tembelliğinin cezasını çekiyorsun tembel ve dikkatsiz kişiler bugünün işini yarına bırakanlar her zaman böyledir. Ama yine de ben sana yılan derimi vereceğim. Git bir güzel çalış boşa geçirdiğin zamanı kazanmaya uğraş , buda sana ders olsun …..” Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Merhaba Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir