Köpek ve Nehirdeki Yansıması Masalı

Nehir kenarında yürüyen bir köpek varmış, ağzında da son derece lezzetli bir et parçası. Köpek birdenbire nehirde kendi yansımasını görmüş, fakat onun başka bir köpek olduğunu düşünmüş. En çok da ağzındaki etin kendi ağzındakinden daha büyük olduğuna takılmış.

Bir başka köpeğin kedisinden daha şanslı olmasını kabul edemezmiş! Hırsla bu büyük et parçasını kapmak için köpeğin nehirdeki yansımasının üzerine atılmış ve sözde rakibinin ağzındaki et parçasını kapmaya çalışmış…

Fakat sonuçta ne olmuş bilin bakalım. Açgözlü köpek kendi et parçasından da olmuş. Elbet diğer büyük parçayı da alamamış çünkü aslında böyle bir et parçası yokmuş. Kendi ağzındaki et parçasının suya yansımasıymış sadece. Bu arada gerçek et parçası suya düşüp sürüklenip gitmiş… Köpekçik hırsından elindekini de kaybetmiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler, Bir Masal sitemiz siz anne ve babaların çocukların zihinsel gelişimine faydalı olmak amacı ile masallar düzenlemektedir. Eğer masalımızı beğendiyseniz aşağıda yorumlarınızı bekliyoruz. Bu sayede hem biz hem de masalı okumak isteyecek diğer aileler yardımcı olduğunuz için mutlu olacaktır. Teşekkürler.

Önemli Not: Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir