Karga ile Tilki Masalı

Bir sabah, gagasında peynirle bir ağacın dalına oturmuş bir karga varmış. Bir süre sonra, peynirin kokusunu alan tilki çıkagelmiş ve peyniri kargadan nasıl alabileceğini düşünmeye başlamış.

“Hımmm, karganın gagasındaki şu lezzetli peyniri yemeyi gerçekten çok istiyorum! Acaba onu kargadan nasıl alabilirim?” demiş ve birdenbire aklına bir fikir gelmiş…

Şaşkın bir tavırla kargaya, “Ooo, kimleri görüyorum!” demiş. “Merhaba, Bay Tilki.” Diye karşılık vermiş karga. Karga ile Tilki “Senin çok güzel tüylerin olduğunu söylemişlerdi. Yanılmıyorlarmış. Sana bakakaldığım için sinirlenme lütfen; çünkü sen çok ama çok güzelsin.” Demiş tilki.

Bu güzel sözler karşısında karga kendini çok iyi hissetmiş ve ağaç dalının üzerinde kendini bir şey zannederek şişinmeye başlamış. Sözlerinin onu etkilediğini gören tilki şöyle devam etmiş : “O kadar mükemmelsin ki eminim sesin de en az tüylerin kadar muhteşemdir. Öyle değil mi?”

Duyduklarından son derece memnun olan karga, kendisi hakkında tüm söylenenlerin doğru olduğunu ispatlamak adına şarkı söylemeye başlamış :

“ GAAAAAAKKKK!…” Ve gagasını açar açmaz peynir yere düşmüş. Tilki ise yere düşen peyniri anında kapmış ve mutluluktan dört köşe olmuş. Ne de olsa istediğini elde etmiş sonuçta.

 Bu masalı okumak için burayı tıklayın.
Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir