Elif'in Paten Serüveni

Elif’in Paten Serüveni

Okulla gittiği buz pistinde Elif hünerlerini sergilemişti. Önceden paten kaydığı için buz üzerinde de rahat olan Elif oradaki bir hocanın dikkatini çekmiş ve ona eğitim vermek istediğini söylemiş. İşte Elif’in paten serüveni burada başlamış.

Önce hemen durumu ailesine anlatmış. Annesi babası ve kardeşi şaşırmışlar, tedirgin olmuşlar ama Elif’in iyi kayabildiğini duyunca mutlu olmuşlar. Ertesi gün buz pistine gitmek için sözleşmişler. Elif yatağa geçmiş ama heyecandan uyuyamamış, içi kıpır kıpırmış. Sabah olmuş ve hep beraber kahvaltı etmişler, daha sonra da hazırlanıp buz pistinin yolunu tutmuşlar. Elif o kadar heyecanlıymış ki eli ayağı birbirine dolanıyormuş. Hep beraber buz pistine vardıklarında Elif’in annesi babası ve kardeşi dün aynı Elif’in yaşadığı hayranlıkla buz pistine bakmışlar. Bu kocaman tesiste her şey düşünülmüş. Soyunma odaları, tuvaletler, duşlar, acil yardım için bir ilkyardım odası… Her şey ama her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.

Dün Elif ile konuşan Vural hoca bu sefer Elif’in ailesine kendini tanıtmış ve dün söylediği şeyleri heyecanlı aileye anlatmış. Vural Hoca Elif’ten çok umutluymuş. Kayma hareketleri, dönüşleri ve o buz pistinin üstündeki zarif duruşu ile adeta bir buz patenci gibiymiş. “Her sene böyle minik yetenekleri arıyoruz ve olimpiyatlarda yarışmaları için onları destekliyoruz, eğitiyoruz. Bunlardan birisi neden Elif olmasın? Eğer siz de uygun görürseniz Ve tabii ki de Elif de isterse, Elif’i eğitmek isterim.” demiş Vural Hoca. Vural hoca ve ekibi eğittikleri şampiyonları, derece alan başarılı sporcuları göstermiş ve anlatmışlar minik aileye. Elif anlatılanları duydukça daha da hevesleniyor ve heyecanlanıyormuş. Ailesi Vural hoca ve ekibine güvenmiş ve onay vermişler.

Elif önceleri haftanın iki günü biraz zaman geçince de haftanın 4 günü eğitime gidiyormuş. Yoruluyormuş ama aynı zamanda öğreniyor ve eğleniyormuş. Ara sıra düşüyor, dizleri morarıyormuş ama Elif hiç yılmıyormuş. Düzenli spor yaptığı için daha dinç ve enerjik oluyormuş. Derslerine, okuluna daha çok kendini vermeye başlamış. Elif Ahmet Öğretmeni’ne her seferinde teşekkür ediyormuş çünkü onun sayesinde oraya gitmiş ve paten serüveni başlamıştı. Elif artık olimpiyatlar için uzuuuuuuuun bir yolculuğa çıkmış. Spor artık hep hayatında olacakmış, kendine bunun için söz vermiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.
14
Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir