Buz Pisti

Buz Pisti

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde Elif diye güzel, hayat dolu bir kız varmış. Elif yeni şeyler denemeyi, öğrenmeyi ve araştırmayı çok sever bunları büyük bir hevesle yaparmış. O günlerde Elif’lerin ilçesine bir buz pisti açılmış. Elif buz pistini duyunca çok heyecanlanmış, gitmek için sabırsızlanıyormuş.

Sabah hazırlanıp kahvaltısını edip okula gitmiş. Okulun bahçesinde herkes buz pistini konuşuyormuş. Kimi gitmiş, kimi annesiyle babasını ikna ediyormuş. Her giden buz pistini çok beğenmiş ve ince detayına kadar anlatıyormuş. Elif onları dinlerken zil çalmış ve hepsi sınıflara geçmişler. Ahmet Öğretmen sınıfa girmiş, yoklama almış ve, “Çocuklar derse başlamadan önce size bir şey söylemek istiyorum. Okulumuza çok yakın bir yerde bir buz pisti açıldı. Çoğunuz duymuşsunuzdur hatta giden olmuştur bile. İşte ben de sizleri oraya götürmek istiyorum, henüz ben de görmedim ama hep beraber görebiliriz.

Ne dersiniz?” demiş ve çocuklar bunu duyunca çok sevinmişler ve özellikle Elif olmak üzere hepsi büyük bir heyecanla “Eveeeeeeeeet!” diye bağırmışlar. “Tamam çocuklar o zaman ben en kısa zamanda idareden izin işlemlerini ve ailelerinize ulaşarak ve size izin kağıdı vererek bu eğlenceli geziyi organize edeceğim. Haftanın son günü yani Cuma gideriz.” demiş.

Çocuklar çok mutlu bir şekilde ders dinlemeye başlamışlar. Okul saati bitince herkes evlerine gitmiş ve öğretmenlerinin verdiği izin kağıtlarını anne babalarına vermişler. Herkes büyük bir hevesle anlatmış buz pistini ve ailelerde kağıtları imzalamışlar. Günler geçmiş ve cuma günü gelmiş. Herkes merak ve heyecan içindeymiş. Ahmet Öğretmen izin kağıtlarını toplamış. 10 dakika sonra okul önüne araç gelmiş ve çocuklar Ahmet Öğretmen servise binmişler. Buz pistine vardıklarında herkesin ağzı açık kalmış. Buz pistinin olduğu tesis kocamaaaaaaan bir yermiş. Çocuklar hayran hayran kayan birkaç kişiyi izlemişler.

Bir sürü paten onları bekliyormuş. Ahmet Öğretmen, “Çocuklar kaymak isteyen patenleri giysin ama alışkın olmayanlar hocalar eşliğinde sürecek biraz beklesinler” demiş. Elif önden gitmiş çünkü denemeyi çok istiyormuş. 7-8 öğrenci giymiş patenleri, diğerleri biraz izlemek istemiş Elif ve arkadaşları yavaşça temkinli bir şekilde buz pistine girmişler, yavaşça kayıyorlarmış. Çoğu buz pistinin kenarlarından destek alarak kaymaya çalışmış. Ama Elif baya rahatmış, hayallerini gerçekleştiriyormuş. Düşmekten korkmuyormuş. Ahmet Öğretmen, “Çocuklar hayallerini gerçekleştirmek için korkmamalısınız, cesur olmalısınız.

Başarısız olsanız bile tekrar denemelisiniz.” diye seslenmiş onlara. Elif böyle güzel güzel kayarken uzaktan bir adam onu izliyormuş. Orada görevli bir hocaymış. Elif baya bir kaydıktan sonra ayağı takılmış ve dizlerinin üstüne düşmüş! Onu izleyen hoca hemen buz pistine girmiş ve Elif’i kaldırmış. Elif biraz korkmuş Hoca, ” Korkma sakin ol, kenardan seni izliyordum hareketlerini kayma şeklini çok beğendim. Ben buranın hocasıyım, ismin ne senin bakalım?” diye sormuş. Eliiiiif diye cevap vermiş hemen. Buz pistinin hocası, “İstersen sana bu işin inceliklerini öğretebilirim. Sen yetenekli ve azimli bir çocuğa benziyorsun Elif.” demiş.

Elif’in hemen ağzı kulaklarına varmış, “Çok isterim.” diye cevap vermiş. Ahmet Öğretmen yanlarına gelmiş, Elif’in dizlerinin biraz morardığını görünce iyi misin diye sormuş. Elif, “İyiyim öğretmenim, merak etmeyin.” demiş. Ahmet Öğretmen diğer hocayla tanışmışlar durumu ona da anlatmış. Elif’e dönerek, “Ailenle konuş en kısa zamanda buraya gelip derslere katılabilirsin. Bu işi profesyonel olarak çok başarılı bir şekilde yapabilirsin.” demiş. Elif çok mutlu olmuş ve teşekkür etmiş. Öğrenciler düşe kalka kaymışlar, biraz biraz öğrenen olmuş ama en önemlisi herkes çok eğlenmiş.

Bakalım Elif ne yapmaya karar verecek masal arkadaşım, sen de merak ediyorsun dimiii

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir