Büşra ve Deniz’in 23 Nisan’ı

Büşra ve Deniz maceralarında bu sefer Çocuk Bayramı var. Büşra ve Deniz’in 23 Nisanı. Kardeşler okuldaki 23 Nisan etkinliğinde görevlilermiş. Büşra hem dans hem de şiir etkinliğinde Deniz ise sadece dans etkinliğinde varmış. Uzun ve yorucu bir hazırlık sürecinden geçmişler. Bütün öğrenciler gösterilerine iyice hazırlanmış, kostümler alınmış, müzikler ve alan düzeni ayarlanmış. Her şey hazır sadece günü beklemek kalmış. O gün gelmiş çatmış, Büşra ve Deniz tatlı tatlı uyanmış ve hazırlanmaya başlamışlar.

O sırada annelerinin telefonu çalmış, arayan öğretmenleriymiş. Öğretmenleri, “Bugün hava yağışlı gösteriyor, etkinliği iptal etmek zorundayız. Çocuklara telafi edeceğimizi söylersin.” demiş ve başka veliyi aramak için kapatmış. Anneleri bu duruma çok üzülmüş ve nasıl çocuklara söyleyeceğim diye gerilmiş. Büşra ve Deniz annelerinin yanına gitmiş ve anneleri durumu uygun bir dille açıklamış. Büşra ve Deniz’in birden moralleri bozulmuş, hemen odalarına geçmiş ve kostümlerini çıkarmışlar.

Sessiz bir şekilde kahvaltı etmişler, öğlen işten çıkıp babaları gelmiş. Bir bakmış evde herkesin morali bozuk durumu da eşinden dinlemiş. Ne yapsak ne yapsak diye düşünürken birden yağmur başlamış. Hava durumunda denildiği gibi gerçekten de sağanak bir yağış başlamış.

Büşra ve Deniz yağmuru duydukça üzülüyor, morallari bozuluyormuş. Anne ve babaları birbirlerine bakmışlar yine ve gülümseyip hemen hazırlanmaya gitmişler. Büşra ve Deniz sus pus salonda otururlarken birden karşılarında anne ve babalarını hazırlanmış görünce şaşırmış ve anlam verememişler. Anne ve babaları, “Hadiii! Hazırlanın çıkıyoruz dışarı.” demişler. Çocuklar ama nasıl demeye kalmadan onları odalarına yollamışlar. Büşra ve Deniz hazırlanmış ve çıkmışlar evden.

Babaları, “Çocuklar sinemaya gidiyoruz. Öyle yağmur yağdı diye tüm günü evde geçirmeyeceğiz.” demiş. Çocuklar bu habere çok sevinmişler. Anneleri ise, “Ama sinema için bir şartımız var. Yokuş aşağı yağmurda yürüyeceğiz.” demiş gülerek. Çocuklar anne ve babalarının bu hallerini çok seviyorlarmış hayır demek imkansızmış. Bütün aile yavaş yavaş yürümeye başlamışlar. Yağmur o kadar güzel ıslatıyormuş ki aile dans ede ede inmişler. Hatta Büşra ve Deniz gösteride yapacakları dansı bile yapmışlar yağmur altında.

Sonra hep birlikte sinemaya gitmişler sinemada kurumuşlar ve çok güzel eğlenceli bir film izlemişler. Büşra ve Deniz güne moralleri bozuk başlamışlar ama anne ve babaları sayesinde harika bir güne dönüşmüş. Unutamayacakları bir anı daha akıllarında yer etmiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir