Bilge Fatma ve Mahmut

Bilge Fatma ve Mahmut

Bilge Fatma ve Mahmut uzay araç kursunda eşleşmişti ama Mahmut arkadaşlarıyla beraber dalga geçtikleri Fatma Neneyle hiçbir şey yapmak istememiş. Her ikisi de kendi kendilerine ödevi yapmaya başlamışlar ama bir sonraki tur uygulamalı bir aşamaymış ve grupların kendi içinde hazırlanması gerekiyormuş. Profesör;

– “Herkes bu uygulamadan puan alacak ve sınav puanınıza eklenecek ona göre eşinizle iyi çalışın.” demiş.

Herkes Mahmut’a bakıp “Kaldın Mahmut” diye gülmüşler. Ertesi güne Mahmut mecburen Bilge Fatma ile buluşup çalışmaya karar vermiş. Gökyüzü Noktası kafesinde buluşmuşlar. Bilge Fatma notlarını bir çıkarmış ki Mahmut bu kadar not karşısında çok şaşırmış.

– “Ben de not getirmiştim ama seninkiler çok kapsamlıymış.” demiş.

– “Evet yavrucum, ben hep detaylı not tutarım. İstersen notlarımı bilgisayarına aktarabilirsin.” demiş Bilge Fatma.

Bilge Fatma ve Mahmut Gökyüzü Noktasında uzun saatler boyunca çalışmış. Mahmut o kadar iyi öğrenmiş ki, eksik ve anlamadığı noktaları çok iyi anlamış.

Bilge Fatma ve Mahmut

– “Fatma nene çok özür dilerim. Arkadaşlarımla beraber sana karşı çok ön yargıyla yaklaştık. Ama sen hepimizden hızlı ve iyi öğrenmişsin. Teşekkür ederim.” demiş.

– “Mahmut özrün için teşekkür ederim. Ben alıştım gençlerin böyle yapmasına. Ama hepsi beni tanıyınca daha iyi anlıyorlar.” demiş Bilge Fatma.

Sunum günü gelmiş çatmış. Bilge Fatma ve Mahmut birkaç kere daha çalışmışlar ve sunuma tam anlamıyla hazırlarmış. Gruplar birbir sunumlarına başlamışlar. Bilge Fatma ve Mahmut beşinci sıradaymış.

Sıra onlara geldiğinde herkes onları pür dikkat izlemeye başlamış amaaaa Bilge Fatma ve Mahmut o kadar iyi bir sunum yapmışlar ki herkesin ağzı açık kalmış. Hiç kimsenin değinmediği yerlere değinip çok farklı açılardan bakmışlar uzay araçlarına. Profesör onları çok tebrik etmiş. Sunumlar bitmiş ve en yüksek puanı Bilge Fatma ve Mahmut almış.

Bütün öğrenciler kurs bitince Bilge Fatma ve Mahmut’tan özür dileyip bir daha yapmayacaklarına söz vermişler. Yaaa masal arkadaşım ön yargı çok kötü bir şey değil mi?

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir