Balıkçılar ile Maymun Masalı

Deniz kenarında yaşayan maymunlardan biri çıkmış bir ağacın dalına, açıklarda balık tutmaya çalışan balıkçıları izliyormuş. İzledikçe bakmış ki bu iş çok kolay gözüküyor.

“Balıkçılar ağları denize atıyor, sonra da bekliyorlar. Balıklar zaten kendiliğinden geliyorlar işte! Ne var bu işte? Ben de yaparım!” diye söyleniyormuş. Akşama kadar beklemiş. Balıkçılar geldiğinde sandallarını nereye koyduğunu görmüş. Ertesi sabah daha gün doğmadan birkaç maymun arkadaşını da alıp denize açılmış.

“Bu iş çok kolay arkadaşlar. Bu ağı atacağız ve sonrasındaki tek işimiz beklemek olacak. Ne güzel değil mi? Yorulmadan karnımızı doyuracağız!” demiş. Sonra başlamış ağları eline almaya. Ama bir türlü becerip de suya seremiyormuş. Derken birden kendi ağlara takılıp suya düşüvermiş. Öyle bir kördüğüm olmuş ki, az kalsın boğuluyormuş. Yanındaki arkadaşları onu sandala çekerek geri kurtarmışlar. Pişman olan maymun, sahile geri dönüş yolu boyunca

“Aferin bana! Balıkçılığı öğrenmeden bu işe girişmeye kalkarsam böyle olur işte!” diye söylenmiş…

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir