Astronot Domuzcuk Marsta

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde azimli astronot domuzcuk mesleğinin ilk günlerini uzayda geçirdikten sonra dünyaya geri dönmüş. Ailesiyle bol bol vakit geçirmiş, onlara neler gördüğünü neler yaşadığını tek tek her detayına kadar anlatmış. Bizim Domuzcuk uzaydayken çok heyecanlıymış, ailesine anılarını anlatırken daha da heyecanlanmış.
Günlerini arkadaşlarıyla, eski öğretmenleriyle ve gidip çıkmak bilmediğini kütüphaneler ve kitapçılarda özlem gidererek geçirmiş.

Astronot Domuzcuk bir süre sonra iş arkadaşlarını özlemiş, çekinerek gittiği ortamdan bir sürü güzel dostluklar edinmiş. Bir gün kitapçılarda dolanırken iş arkadaşı Köpek Pati onu aramış ve, “Bir uzay gezisi yapacağım, ilk durağım da Mars. Gelmek ister misin?” diye sormuş çok heyecanlanan Domuzcuk teklife olumlu yanıt vermiş ve hemen eve gidip hazırlanmaya başlamış. Ailesi ve arkadaşlarıyla vedalaşan Domuzcuk uzay üssüne doğru yol almış. Pati ile buluşmuş ve Mars’a yolculukları başlamış.

Pati ve Domuzcuk eğitimlerini tamamlamış ve yetkin birer astronot olmuşlar o yüzden bu uzay gezileri hem onların gelişimi için hem de deneyim kazanmaları için çok önemli gezilermiş. Her ikisi de Mars’ı hep hocalarından duydukları ya da kitaplardan okudukları kadar biliyorlarmış. İlk kez gidecekleri için ikisi de çok ama çooookkk heyecanlılarmış. Yolculukları boyunca hocalarıyla irtibat halindelermiş ve sürekli karşılıklı bir bilgi aktarımı yapıyorlarmış.
Zaman geçmiş günler günleri kovalamış derken Mars’a varmışlar, biraz dinlendikten sonra çantalarını yanlarına alıp gezilerine başlamışlar. Pati ve Domuzcuk ellerinde fotoğraf makinesi gördükleri her yeni ve onlara ilginç, değişik gelen şeyleri çekiyorlarmış.

Yerel halk çok yardımsevermiş. Karınlarını doyurmuşlar, gezilerine yardımcı olmuşlar, hikayeler anlatmışlar. Akşama kadar hiç durmadan gezmiş Pati ve Domuzcuk, çok yorulduklarını hissetmişler ve dinlenmeye karar vermişler. Dinlemişler, dinlemişler kendilerini iyi hissettiklerinde ise yerel halka çok teşekkür etmişler ve vedalaşmışlar. Tekrardan araçlarına binen Pati ve Domuzcuk yeni rotalarına gitmek üzere yollara düşmüşler.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıkla.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

2 comments

  • Adsız

    Hristiyan misiniz yabudi mi? Bizim dinimizde domuz seviliyor mu ki siz hikayenizde domuzu kullaniyorsunuz! Lutfen kaldirin..

  • Merhaba, geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Masallarımızda zaten "domuz eti yemek" veya "domuz eti yemenin güzel olduğu"na dair bir teşvik yapmamaktayız. Domuzda diğer tüm hayvanlar gibi doğada bulunan bir hayvan. Kedi, köpek ve hatta kelebeği masal unsuru olarak kullanabiliyorsak domuzu da bu şekilde kullanıyoruz. Çocuklarımız domuzu bir hayvan olduğunu bilerek büyüyor. Bundan fazlasına da masallarımızda yer vermiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir