Vejetaryen Aslan Masalı

masal dinle-vejetaryen aslan masali

Evvel zaman içinde
Kalbur saman içinde
Cinler cirit oynarken
Eski hamam içinde
Bir serçe kanadını
Kırk katıra Yüklettim.
Ne az gittim, ne uz gittim
Kafdağı’na ilettim
Bir nefeste erittim
Dağların karını
Dikilmedik ağacını
Orda yedim narını
Eğrilmedik iplikle
Ne çulhalar dokudum
Elif dedim be dedim
Dağı taşı okudum
Bir sinek bir kartalı
Sallayıp vurdu yere
Yalan değil gerçektir
Yer yarıldı birden bire.

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde Aafrika ormanlarında annesinden babasından habersiz gezinen yavru aslanı bir kaç avcı yakalayıp kafese atmışlar.Sonrada yavru aslanı çok uzaklara Amerika’da büyük bir hayvanat bahçesine satmışlar.Gel zaman git zaman kafesinde yaşamak istemeyen aslan her ne kadar kendisine kafesinde iyi bakılsa da çıkıp özgürce yaşamak istemiş. Her gün olduğu gibi bakıcı akşam yemeğini bırakıp kafesinden çıkarken kafesin kilidini yanlışlıkla kilitlemeden çıkmış.

Fırsat bu fırsat diyen Aslan herkes uyurken kilidi açık unutulan kafesinden gizlice ve sessizce kaçıp hayvanat bahçesinden ve şehirden çok uzaklara kaçmış. Sevinçten o kadar uzaklara kaçmış ki kendini insanların yaşamadığı kocaman bir ormanda bulmuş. Orman o kadar büyükmüş ki insanların onu burada bulması imkansızmış. Ormandaki akarsulardan su ihtiyacını karşılayan aslan karnı acıkınca ne yapacağını şaşırmış. Daha önceleri annesi tarafından beslenen aslan hayvanat bahçesinde bakıcıları tarafından besleniyormuş. Şimdi ise yaşadığı bu şirin ormanda ne annesi nede bakıcısı varmış. İç güdüleri ona avlanmayı söylese de nasıl yapacağını bilmediğinden avlanmak fikri pekte cazip gelmemiş.

Açlık duygusu dayanılmaz hal alınca diğer canlıları taklit etmeye karar vermiş. Önce ot yiyen bir kaplumbağa ardından fındık yiyen bir sincap muz , elma ve üzüm yiyen bir maymunu taklit etmiş. İlk başlarda hepsinin tadı farklı da gelse açlık duygusunu bastırdığı için zaman içinde bu yiyeceklere oldukça alışmış. Hatta çilek incir ve kirazın tadını çok sevmiş. Tam bir vejetaryen olan Aslan diğer orman canlıları tarafından yadırganır olmuş. Zıpzıp Tavşan Obur File:” olacak iş mi bu kardeş baksana Koca Aslan meyve yiyor hiç görülmüş şey mi canım” Uzun Gaga Leylek Fırıldak Sincaba ” Ben böyle bir şey görmedim. Aslan dediğin diğer canlıları yer bu Aslan bir acayip”

Her ne kadar orman canlıları durumu garip karşılasalar da zaman içinde kendilerine zarar vermeyen ve yemek için kovalamayan bir Aslan ile yaşamanın daha huzur verici olduğunu anlamışlar.Ormandaki diğer hayvanlarla huzur içinde kardeşçe yaşamanın daha eğlenceli olduğunu anlayan Aslan tam bir meyve sebze hayranı olmuş ve bir daha ağzına hiç et sürmemiş. Onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine.Gökten 3 elma düşmüş biri bu masalı yazanın başına diğer bu masalı okuyanın başına bir diğeri de bu masalı dinleyenin başına.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir