Uzaydan Gelen Araç

11-12 yaşlarında Murat isimli bir çocuk varmış. Murat ailesi ile mutlu ve okulda başarılı birisiymiş. Sürekli kitap okurmuş. Oyunda oynarmış ama kitaplara ve araştırmaya daha çok vakit ayırırmış. En çok sevdiği şey ise gökyüzünü araştırmakmış. Sürekli gökyüzünü izler bununla ilgili kitaplar okur, sürekli araştırırmış. Bunun yanında sürekli hayallerde kurarmış. Bir gün uzaydan gelen araç onu alıp götürecekmiş. Bunu çok istiyormuş. Bu yüzden sürekli hayaller kuruyormuş. Sürekli araştırmaya ve okumaya devam ediyormuş.

Derslerde ise yine aynı şekilde devam edermiş. Mesela matematik dersinde bile hocasına uzayla ilgili bir şeyler sorarmış. Hoca ise bildiği kadarı ile yanıtlarmış ama bu Murat’a yeterli gelmezmiş. Diğer derslerin hocalarına da sormaya başlamış. Olabildiğince yanıt toplamak istiyormuş. Daha sonra eve gelip odasına kapanırmış. Yine kitaplar okur, araştırırmış. Bununla ilgili her bilgiyi öğrenmek istiyormuş. Bir süre sonra normal derslerini aksatmaya başlamış. Okuldan ailesine haber vermişler. Bu yüzden Murat’ın anne ve babası onunla konuşmak istemiş. Ailesi neden bu kadar merak ettiğini sormuş. Murat ise; “Eğer başka gezegenlerde yaşam varsa onları bulmak ve öğrenmek istiyorum.”demiş. Ailesi ise şu an bunun mümkün olmadığını ama bunun üzerine araştırmalar yaptıkların anlatmış. Ama Murat yine tatmin olmamış.

Bir gün Murat balkondayken yıldızları izliyormuş. Bir şey görme umudu ile izlemiş ama yıldızlardan başka bir şey yokmuş. Sonra bir den bir ışık balkonuna yaklaşmış. Bu bir uzay aracıymış. Balkonuna inen uzay aracı Murat’ı almış ve götürmüş. Biraz zaman geçtikten sonra geri Murat’ın evine gelmişler. Murat gördüğü ve yaşadığı için çok sevinmiş. Sonra birden uyanmış ve bunun bir rüya olduğunu anlamış. Çok gerçekçiymiş ve Murat çok etkilenmiş. Sabah olunca okulda öğretmenine anlatmış. Rüyası bu kadar güzelse kim bilir gerçeği nasıldır, demiş. Öğretmeni de Murat’a; ” Eğer gerçekten bu kadar çok istiyorsan derslerine iyi çalış ve bunu araştıran üniversitelerde eğitim gör.” demiş. Murat ise bu habere çok sevinmiş ve hayallerini gerçekleştirmek için derslerine yoğunlaşmış.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir