Orman Çocuğu Masalı

Anne kurt ve baba kurt yavrularını beslemek için yemek ararken küçük bir insan yavrusu bulmuş ve bebeğe bakmaya karar vermişler. Ancak o sırada ormanın en vahşi ve kötü kalpli hayvan olan kaplan Shera Khan ile karşı karşıya gelmişler. Shera Khan, “O bebek bana ait! ” diye kükreyip, bebeği onların elinden almaya çalışmış. Ancak anne kurt öne atlayarak bebeği korumuş. “Bebek bizim. Onu yarın sürünün huzuruna çıkaracağız. Eğer sürü onu kabul ederse, ona dokunduğun için cezalandırılırsın!” demiş.

Birkaç günün ardından sürü bebek için toplanmış. Kurt sürüsünün lideri Akela, bebeği aralarına almayı kabul etmiş. Ayı Balo ve kara panter Bagheera da bebeğe ormanda bakmaya gönüllü olmuşlar. Anne kurt, bebeğe Mogli adını vermiş. Mogli, ormanda hayvanların sevgisi ve koruması altında büyümeye başlamış. Ama aradan, yıllar geçtikçe ve Mogli, büyüdükçe onun insan olması hayvanları rahatsız etmeye başlamış.

Sürünün lideri Akela, onu yıllarca korumuş ancak Akela yaşlandıkça Sher Khan, diğer hayvanları Mogli’ye karşı kışkırtmaya başlamış. Mogli’nin hayatının tehlikeye gireceğini anlayan siyah panter Bagheera, “Hayvanlar ateşten çok korkar. Eğer insanların köyünden ateş çalarsan kendini onlara karşı koruyabilirsin.” diye uyarmış. Akela’nın liderlikten atıldığı gün Mogli, insanlardan ateş çalmış. Sürü ve Sher Khan, ona zarar vermek istediklerinde Mogli, ateşi onlara doğru savurarak kurtulmuş. O sırada Shera Khan’In tüyleri yanmış ve Mogli’den bunun intikamını alacağını söylemiş.

Mogli ise kaçıp uzaktaki köylerden birine gitmiş. Mogli’yi bulan köylü kadını, onu kaybolan çocuğu yerine koymuş ve kocasıyla beraber ona bakmışlar. Ona giyinmeyi, görgü kurallarını öğretmişler. Mogli kısa süre sonra köydeki hayvanlara çobanlık yapmaya başlamış. Günlerden bir gün Akela ve Mogli’nin kurt kardeşi karşısına çıkmış. Akela, “Sher Khan bugün sana bir tuzak kuracak. Sana köyün girişinde saldırmayı planlıyor.” demiş.

“Şimdi ırmağın kenarında dinleniyor.” Bunun üzerine Mogli bir plan yapmış. Mogli ulur gibi bağırarak, Sher Khan’a çağrıda bulunmuş. Kaplan hemen ona karşılık vermiş. Kaplan hiç beklemeden ona dağru koşmaya başlamış. O sırada Mogli, “Akela! Sürüyü kaplanin üstüne doğru sür!” diye bağırmış. Sürü, Akela’dan korkunca doğruca Sher Khan’ın üstüne hücum etmiş. Kötü yürekli kaplan Sher Khan, inek ve mandalarıN altında kalarak ezilmiş.

Mogli’nin yaptıkları köy halkı, tarafından duyulunca köyün lideri Mogli’yi büyücü ilan etmiş ve onu köyden koymuş. Mogli’ye anne ve babalık yapan adam ve kadın ise evlerine hapsedilmiş. Mogli, Akela ve panter Bagheera’nın yardımı ile kadın ve kocasını kurtarıp, başka şehre yerleşmelerini sağlamış. Ardından ormandaki anne ve baba kurdun yanına sığınmış. Hayvanlar kaplanın başına gelenleri öğrenince, Mogli’nin önünde diz çökmüşler ve onu ormana kabul ettiklerini belirtmişler. O günden sonra Mogli ormanda yaşamaya başlamış ve hayvan arkadaşlarından hiç ayrılmamış…

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir