Köpekli Çocuk

Köpekli Çocuk

Merhaba benim adım Buket. Ben sara hastasıyım ve zaman zaman nöbet geçiriyorum. Ailem gece uyurken, markete okula yani kısacası her yerde benim yanımda oluyor. Zor bir hayatım var ama ailem, okul arkadaşlarım ve öğretmenlerim bana çok yardımcı oluyor. Bugün sana çok güzel bir haberim var, artık bana herkes köpekli çocuk diyecek. Neden mi dersin, önce sana hikayemi anlatayım.

Buket günlüğüne bunları yazarken odasında ve annesiyle berabermiş. Annesi her gece onunla beraber yatıyormuş uzun zamandır. Eğer Buket bir kriz geçirirse duyması zor olmasın diye böyle bir karar almış. Günler geçiyormuş ama Buket’in hastalığı hiç azalmıyormuş. Buket tek başına dışarı çıkamıyor, penceresinden hep tek başına bisiklet süren çocuklara bakıp üzülüyormuş. Okuldaki spor öğretmeni bu üzüntüsünü giderecek bir şey bulmuş.

Buket okulun kızlar futbol takımına girmiş, Haftada birkaç gün antrenman, maçlar derken Buket takımdan öncesine göre çoook aktifmiş. Buket daha mutlu, daha enerjik ve kendini daha iyi hissediyormuş artık. Bir süre sonra okullarındaki rehber öğretmen Buket’in ailesine rehber köpeklerden bahsetmiş. Bu rehber köpekler sara nöbetlerini hissediyor, havlayarak etraftaki herkese haber veriyor ve her yerde hasta kızın yanında olabiliyormuş.

Buket’in ailesi hemen rehber köpekleri ve bunların eğitim merkezlerini araştırmışlar. Şehrin dışında kocaman bir alanda bir eğitim merkezi varmış ve oraya kayıt yaptırdıktan sonra köpekler eğitilip yeni ailelerine teslim ediliyormuş.

Böyleeeeee benim hayatım. Ailemle beraber hastalığım konusunda eğitim almış bir köpek sahipleneceğiz. Bu köpek okulda, markette, sokakta, gece uyurken hep ama hep benimle olacak. Çok güzel bir şey değil mi? Hem bir köpeğimiz olacak hem de her zaman benim yanımda olan bana yardımcı olan bir köpek olacak hayatımda.

Buket günlüğüne bu kelimeleri yazarken rehber köpeği onun dizinde yatıyormuş. Köpeğin adı ise Tüylü’ymüş. Tüylü ’nün tüyleri o kadar yumuşacıkmış ki Buket sürekli seviyor ve bu yüzden ona tüylü ismini vermiş. Tüylü geleli yaklaşık 1 hafta olmuş ama hemen tüm aileye özellikle de Buket’e çok alışmış.

Buket artık okula, markete, antrenmana, sokağa hep Tüylü ile gidiyormuş. Bütün mahalle, arkadaşları, okul ve öğretmenleri Tüylü’yü hemen sahiplenmiş hiç yadırgamamışlar. Buket, Tüylü sayesinde artık kendini daha özgür ve mutlu hissediyormuş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir