Kaybolan Uğur

Kaybolan Uğur

Bir varmış bir yokmuş, zamanin birinde Emir isimli bir çocuk varmış. Emir ilkokula gidiyormuş ve 1. sınıftan beri bateri kursuna gidiyormuş. Emir bateri çalmayı, müzikle iç içe olmayı çok seviyormuş. Emir’e annesi bateri çalmaya başladığı gün Emir’e bir oyuncak koala almış, bu koalayi Emir her kursa gittiğinde, her bateri çaldığında baterisine sarıyormuş. Annesinin aldığı bu koala onun uğuru olmuş. Ama bir gün Emir koalayi kaybetmiş!
Emir yıllardır her kursa taşıdığı uğurunu kaybetmiş. Her yerde aramış; odasına, eve, kurs yerine, okula her yere ama her yere bakmış bir türlü bulamamış. Okul takımı olarak o hafta bir gösteriye katılacaklarmış. Okulun müzik grubu yarışmalara, gösterilere katılmaya çok alışkınmış ama bu sefer Emir çok gerginmiş. Çünkü uğuru onunla değilmiş. Emir çalışmalara tam konsantre olamıyor, arkadaşlarına ve hocasına kızıyor gerginliğini onlardan çıkarıyormuş.
Annesi, babası ve ablası Emir’le konuşmaya çalışıyor, onun zaten yetenekli olduğunu söylüyorlar ama Emir dinlemiyormuş. Sahneye çıkmadan önce ki provalardan birinde Emir sahneye korka korka çıkmış ama her şey gayet güzel geçmiş. Emir çok şaşırmış, bir aksilik çıkacağını düşünmüş ama hiç de beklediği gibi olmamış. Ailesiyle bu haberi paylaşmak için hemen eve gitmiş.
“Hey sevgili ailem! Ohom ohom… Benim provam ha-ri-ka geçti! Uğurum koala olmasa da her şey çok güzel geçti.” dedi sevinerek. Ailesi bu duruma çok sevindi, çünkü Emir’i rahatlatmaya çalışmışlardı ama Emir kabul edemiyordu ailesi onu böyle gerginliğini atmış gördükleri için rahatlamışlardı. Gösteri öncesi bir prova daha aldılar ve her şey gayet iyiydi.
Gösteri günü geldi çattı. Emir erkenden gösteri mekanına gitti ekibiyle çalışmak için ama giderken herkese ufak bir hediye almıştı ablasıyla. Çünkü onlara kendi gerginliği yansıtmıştı oysaki onların hiçbir suçu yoktu ve Emir koalası olmadan da gayet iyi çalmıştı. Herkes Emir’in bu özür dilemesini çok tatlı ve düşünceli bulmuş ve onu anlamışlar. Herkesin ailesi ve izleyiciler yerlerine oturmuş gösteri için her şey hazırmış. Emir ve ekip arkadaşları hazırlanmış ve gösteride sıra onlara gelmiş. Herkes çok heyecanlıymış en çok da Emir. Provalar iyi geçmişti ama bu gösteriydi. Hocaları sahneye çıkmadan önce onlarla her zamanki gibi motivasyon konuşması yaptı ve Emir daha da rahatladı.
Gösteri çok güzel geçti, herkes eksiksiz ve hatasız çaldı. Emir ve ekibi alkışların arasından sahneden indi. Ekip olarak hep beraber aileler de dahil bir biçimde yemeğe gittiler. Emir ve ailesi sonra eve gittiler Emir dişlerini fırçalamak üzere banyoya gitti ve bir baktı ki uğurlu koalası bornozunun içindeydi. Emir gülümsedi ve onsuz da çalabildiğini gördüğü için bu minik kaybolma anına teşekkür etti.
 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir