Güleryüz Ailesi

Güleryüz Ailesi

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde kalabalık bir şehirde yaşayan minik bir aile varmış. Bu ailenin adı Güleryüz Ailesi’ymiş. Güleryüz Ailesi‘nin annesi avukat babası ise elektrikçiymiş. Avukat annenin işleri çok yoğun ve stresliymiş. Büyük şehir olunca, sorunlar da büyük oluyormuş. Babanın da işleri yoğunmuş ama soyadı gibi o hep güleryüzlüymüş, iş stresini bile seviyormuş.

Bu ailenin bir de iki çocukları varmış. Eylül ve Selim isimlerindeki bu çocuklar kalabalık şehirde kurslar ve etkinliklerle okul yaşantılarını destekliyorlarmış. İkisi de aynı okuldalarmış ama arkadaşları, hayalleri ve hobileri biraz farklıymış. Mesela Eylül Selim’den 2 yaş büyükmüş.
Eylül genelde müzik dinler hatta notaları tanıyıp müzikle daha içli dışlı olmak istiyormuş. Özellikle gitar çalmak için kursa gidiyor ve ilerde kendi şarkılarını yazmayı çok istiyormuş. Selim ise genelde mutfakla ilgilenirmiş. Selim’in en büyük hayali bir gün ünlü bir aşçı ya da şef olmakmış.

Güleryüz Ailesi’nin her bir üyesi farklı olsa da onlar bu farklılıklar sayesinde birbirlerinden sürekli bir şeyler öğreniyorlarmış. Güleryüz Ailesi bir apartman dairesinde yaşıyormuş. Şehrin gürültülü ve koştur koştur devam eden hayatının içinde her sabah güne erken başlarlarmış. Güleryüz ailesi hemen hemen her sabah dolu dolu kahvaltı eder ve okul, iş için yola koyularlarmış.

Yine böyle bir günün sabahında Güleryüz Ailesinin anneanneleri rahatsızlanmış ve anneleri onun yanına gitmek zorunda kalmış. Anneannelerinin durumu maalesef ağırmış ve küçük ilçesinden de ayrılmak hiç ama hiç istemiyormuş. Güleryüz Ailemiz tek başına kalan anneannelerini yalnız bırakmamak için bir süreliğine Ankara’dan İzmir’in Seferihisar ilçesine taşınmaya karar vermişler.

Eylül ve Selim bu durum karşısında be yapacaklarını şaşırmışlar. Anneanneleri hasta ve yanında olmaları lazımmış ama bir yandan da arkadaşlarını ve okullarını bırakacaklarmış. Hem sevinç hem de hüzünle eşyalarını toplamışlar, evlerini kapatıp İzmir’e doğru yola çıkmışlar. Güleryüz ailesinin babası eğlenceli bir şarkı listesi yapmış.

– “Yol boyunca eğlenceli şarkılar dinleyelim ki anneannenize vardığımızda gülen suratımız ona da moral olsun.” demiş ailenin babası. Herkes yeni hayatlarına doğru yola çıkmıştı ama hepsinin aklında sorular, korkular vardı. Bakalım bizim Güleryüz Ailesi’ni Izmir’de neler bekliyor masal arkadaşım.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

One comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir