Gerçek Dostluk Masalı

gercek dostluk masali

Günlerden bir gün kurt ve köpek ormanda karşılaşmışlar. Kurt öyle hasta, öyle yorgunmuş ki , ayakta zor duruyor,  güçlükle konuşabiliyormuş. Kurdun bu halini gören köpek:
-” Çok kötü görünüyorsun dostum ne oldu sana” diye sormuş. Kurt:
-” Günlerdir bir şey yiyemiyorum, çok zayıfladım artık kendi başıma avlanıp karnımı bile doyuramıyorum. Sanırım  benim sonum geldi. ” demiş. Bu sözleri duyan köpek, kurda:
-” Bugün benim sahibimin evinde ziyafet var ben sana ziyafetten bol bol yiyecek veririm.” demiş. Köpek dediği gibi yapmış ve kurdun bir güzel karnını doyurmuş. Birkaç gün geçtikten sonra kurt eski sağlığına kavuşmuş, güçlenmiş ve köpeğe teşekkür ederek evine dönmüş.

Aradan aylar, yıllar geçmiş. Yine günlerden bir gün kurt ve köpek ormanda karşılaşmışlar. Bu seferde köpek çok kötü bir haldeymiş. Köpeğin o halini gören kurt: -” Dostum bu ne hal ? demiş. Köpek: -” Sorma kurt kardeş artık yaşlandığım için sahibim beni evden kovup yerime genç bir köpek aldı. Bende artık bu ormanda ölmeyi bekliyorum.” demiş. Kurt köpeğin bu haline çok üzülüp:
-” Canım dostum sen benim yıllar önce canımı kurtardın ben seni hiç böyle çaresiz bir halde bırakıp gider miyim.” demiş ve köpeğe:
-” Sahibinin minik bir bebeği vardı değil mi? Sen bana o bebeğin kaldığı odayı gösterirsen sana yardım edeceğim.”  demiş ve köpekten odanın yerini öğrenerek camdan içeri girip bebeği kaçırmış. Bebeğin olmadığını fark eden ev halkı her yerde bebeği aramaya başlamışlar. Bebeği ararlarken birde ne görsünler, evden dışarı attıkları köpeğin bebeği kurdun elinden alıp getirdiğini görmüşler. Çok sevinmişler ve köpeği tekrar eve almışlar. O günden sonra herkes yaşlı köpeği övüp durmuş. Kimse bu işin kurtla köpeğin dostluğunun, birbirlerine olan sevgilerinin, yardımlaşmalarının sayesinde olduğunu bilmiyormuş.

  Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

One comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir