Fil ve Gergedan Masalı

Fil ve gergedan bir gün ormanda tartışmaya başlamışlar. İkisi de, “Bu ormanda en güçlü hayvan benim,” diyormuş. Ağız kavgası uzadıkça uzamış. Bir türlü işin içinden çıkamamışlar. Üstelik bu tartışma ağızdan ağıza bütün ormana yayılmış. Artık bütün hayvanlar filin mi, yoksa gergedanın mı daha güçlü olduğunu konuşuyormuş.

Öyle ki fili savunanlar gergedanı savunanlara, gergedanı savunanlar fili savunanlara düşmanlık beslemeye başlamış. Ormanda birlik beraberlik diye bir şey kalmamış. Hal böyle olunca, yaşlı kurt duruma el koymuş. Ormandaki hayvanlara, “Derhal sarmaşıklardan sağlam bir halat örün. Bakalım, kim daha güçlü göreceğiz,” demiş.Hayvanlar hemen istenen halatı hazırlamışlar.

“Şimdi halatın bir ucundan fil, diğer ucundan gergedan tutsun,” demiş yaşlı kurt. Fil ve gergedan ipi uçlarından tutunca, kurt aralarına bir çizgi çizmiş.

“Halata bütün gücünüzle asılacaksınız. Kim çizgiyi aşar da öbür tarafa geçerse, o güçsüz olduğunu kabul edecek,” diye ilave etmiş. Hyavanlar bir ağızdan saymışlar. “Bir, iki, üç!”

Fil ve gergedan halatı bütün güçleriyle çekmeye başlamışlar. Aradan saatler geçmiş. Fakat ikisi de çizgiyi aşmamış. Kendi tarafında kalmış. Sonunda olan halata olmuş. Ortasından kopuvermiş. İşte o hızla fil ve gergedan yere yuvarlanmışlar. İkisi de toza bulanmış halleriyle çok komik görünüyorlarmış. Boşu boşuna yorulduklarını anlamışlar.

“İkimiz de çok güçlüyüz. Ama birbirimize destek olursak daha da güçlü oluruz,” diyerek, barışmışlar. Ormana yeniden huzur gelmiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir