Dilek Adası Masalı

Bir zamanlar uçsuz bucaksız denizlerin ortasında bir ada varmış. Bu adada büyücüler, periler ve insanlar hep bir arada yaşarlarmış. Adayı büyücüler yönetir, insanlar çalışır, periler de onların hizmetlerini görürmüş.

Bu adanın bir özelliği varmış, eğer burada yaşayanlar çok zor bir durumda kalırsa üç tane dilekte bulunabilirlermiş. Bu yüzden de adanın adı Dilek Adası imiş. Bu dileği gerçekleştirebilecek özellik de bir tek perilerde bulunurmuş. Ama ada halkı bunu zor günler için saklıyormuş. Günlerden bir gün büyücü başkan, yardımcılarına şöyle demiş:

“Adada huzurumuz yerinde ama biraz daha zengin olsak hiç de fena olmaz.”

Bunu duyan yardımcılar büyücü başkana perilere gitmeyi önermişler. Büyücü başkan ve yardımcıları az gitmiş uz gitmiş dere tepe düz gitmişler, sonunda perilere ulaşmışlar. “Biz artık üç dilekten birini gerçekleştirmenizi istiyoruz. Adayı daha da zengin bir hale getirin, bolluk bereket olsun hazinemiz dolup taşsın.”

Bunun üzerine periler hemen bu dileği gerçekleştirmişler. Ertesi gün bir bakmışlar Dilek Adası altınlarla dolmuş. Fakat bu altınları insanlar paylaşmak için birbirlerini ezip geçmişler. Para için kavgalar, dövüşler başlamış. Sonraki gün büyücü başkan perileri yanına çağırmış ve ikinci bir dilekte bulunmak istemiş. “Bu altınlar gelince herkes kapışmaya başladı, en iyisi buna bir dur demek için kimsenin çalışmasına gerek kalmasın, böylece paraya da ihtiyaç duymayız,” demiş.

Bunun üzerine periler yine dileği gerçekleştirmişler. Ama her şey daha da beter olmuş. Bu sefer de kimse çalışmadığı için ülke iyice batmaya başlamış. Her yerde sefalet olmuş. Böyle gitmeyeceğini anlayan büyücü başkan son bir dilek için perileri çağırmış.

“Zenginlik istedik birbirimize girdik; çalışmayalım yan gelip yatalım dedik bu sefer de aç kaldık, malımızdan mülkümüzden olduk. Siz en iyisi bizi eski fakir ama huzurlu günlerimize geri döndürün de rahat bir nefes alalım,” demiş ve Dilek Adası da eski haline dönmüş.

Arkadaşlarım siz dilek adasında yaşasanız ÜÇ DİLEĞİNİZ ne olurdu?

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir