Dans Ruhu

Dans Ruhu

Bir varmış bir yokmuş evvel aman içinde kafasında sürekli yeni fikirleri olan bilgili bir okul müdürü varmış. Bu okul müdürü öğrenciler ve öğretmenler rahat etsin, okula isteyerek gelsin diye onlar için türlü etkinlikler, atölyeler düzenliyor bunun yanında da binaya renkler ve müzikle beraber ruh katıyormuş.

Bu yüzden okul müdürü herkes tarafından çok seviliyormuş. Bir gün okul müdürü bu okula dans ruhunu da katmak istemiş. Çünkü son zamanlarda bir bakmış ki hem öğretmenler hem de öğrenciler teknoloji ile çok vakit geçiriyor ve bedenleri hareketsiz kalıyor. Beden eğitimi dersi var ama her sabah dans ile herkesi daha zinde bir hale getirebilirim diye düşünmüş.

Okul müdürü 3 hafta boyunca dans kursuna gitmiş, birkaç tane şarkının hareketlerini öğrenmiş ve o Cuma günü tüm okula pazartesi için bol su ile gelmelerini söylemiş. Hafta sonu gelmiiiiş, geçmiiiş. Pazartesi hem öğretmenler hem de öğrenciler yanlarında suları ile heyecanla okul müdürünü beklemeye başlamışlar. Okul müdürleri sıranın ortasına geçmiş ve,

– Hadi dans ediyoruz, herkes benim hareketlerimi takip etsin. Yapabildiği kadarını yapsın.” Demiş ve başlamış dans etmeye. Müzik, müdürün dans etmesi… Bütün okul önce bir şaşırmış hatta başlamışlar gülmeye ama sonra herkes müdürün yaptığı hareketleri yapmaya başlamış. İlk gün olduğu için çoğu hareketleri tam yapamamışlar ama tüm okul çok eğlenmiş. Okul müdürü,

– Bunu her gün sabah yapacağız. Hem değerli öğretmen arkadaşlarım hem siz sevgili öğrencilerim telefon, tablet ve bilgisayarla çok vakit geçiriyor ve eskisi kadar beden derslerinizde aktif olmadığınızı gördüğüm için böyle bir şey yapmak istedim. Her sabah yapmaya var mısınız?

– Eveeeeeet!” tüm öğretmen ve öğrenciler dans ruhunun verdiği enerji ile cevaplarını bağırarak söylemişler. Okul müdürü bu tepki karşısında çok mutlu olmuş. Her sabah bütün okul dans ruhu ile dolup taşıyor güne çok daha iyi bir başlangıç yapıyorlarmış.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir