Altın Yumurtlayan Kaz

altin yumurtlayan kaz masali
Çok zaman önce bir köyde yoksul bir çiftçi yaşarmış. Çiftçi kazları çok severmiş. Her gün kazları beslermiş ama kazların içinde bir kaz varmış
diğerlerinden çok farklıymış .Her gün altın yumurta yumurtlarmış.

Çiftçide bu altın yumurtayı şehre kuyumcuya götürüp bozdurur parasını alırmış. Derken yoksul çiftçi zenginleşmiş. Artık çalışmaya gerek olmadığını düşünüyormuş. Çok geçmeden çiftçi lüzumsuz şeylere para harcamaya başlamış. Artık altın yumurtadan kazandığı para yetmiyormuş.
Çiftçi artık altın yumurtlayan kazı eskisi gibi sevmemeye başlamış, onu kesip karnındaki hazineyi alırsa çok zengin olacağını düşünmüş. Bir gün elinde bıçakla kümese gitmiş. Çiftçiyi elinde bıçakla gören kaz kaçmaya başlamış. Fakat çiftçi onu yakalayıp kesmiş. Kazın karnını kesip bakmış ne görsün ne altın ne de hazine varmış.
Açgözlülük yaptığını anlamış fakat işin işten geçtiğini anlamış.

Gökten üç yumurta düşmüş biri bu masalı dinleyenin başına biri anlatanın başına biride bu masalı yazanın başına….

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir