11 ve Gökmen

Zamanın birinde minik bir kasabada Gökmen isimli bir çocuk varmış. Gökmen çok güzel resim çizer hatta ona herkes ressam dermiş. Bir gün Gökmen çizdiği süper kahramanı karşısında görmüş! 11 isimli bu kahraman ona merhaba demiş ama Gökmen o kadar şaşırmış ve korkmuş ki öylece kala kalmış. 11 ve Gökmen bir süre birbirlerine bakmışlar hatta Gökmen 11’e dokunmuş kendini cimciklemiş. Bunun bir hayal olduğunu düşünmüş ama hayır 11 gayet canlıymış.

Gökmen kendine gelince konuşmaya başlamışlar. “Ben seni çizdim, sen nasıl canlandın? Nereden geldin?” 11 ise büyük bir mutlulukla, “Bilmiyorum nasıl geldim ama evet beni sen çiziyordun hatta annene özelliklerimi anlatmıştın. Galiba bu bir sihir gibi bir şey.” demiş. Gökmen 11’e evini, odasını, bahçesini göstermiş. İlginç bir şekilde 11’i sadece Gökmen görebiliyormuş. 11 Gökmen’in yaşadığı yeri çok beğenmiş.

Daha sonra tekrar bahçeye çıkmışlar ve sohbet etmeye devam etmişler. Gökmen çekinerek sorsa da sormamak için kendini çok zor tuttuğu soruyu sormaya karar vermiş. “11 evet biliyorum sen benim çizdiğim resimden çıktın geldin ama güçlerini kullanabiliyor musun? Yani gerçekten bir süper kahraman mısın?” Gökmen soruyu sorarken heyecanını gizleyememiş. 11 cevap vermek yerine gözlerini kapatmış ve boşta kalan sandalyeyi fırlatmış! Evet evet sadece düşünerek bunu yapmış.

Gökmen bu gösteri karşısında şaşırsa da çok sevinmiş çünkü aynı çizdiği ve düşündüğü şekildeymiş süper kahramanı. 11 ve Gökmen mahallede gezinmeye karar vermişler. 11 resim kağıdından çıkıp canlı olmasına çok seviniyor, Gökmen ise yarattığı karakterin tıpa tıp aynı olmasına çok seviniyormuş. Sokakta gezerlerken orta yaşlı bir erkeğin apartmanın önündeki sokak kedilerine oradan gitsinler diye hem tekme atıyormuş hem de komşuların, yardımsever insanların kediler için koyduğu yem ve su kaplarını da tekmelemiş fırlatmış. Gökmen ne yapacağını şaşırmış hemen kedileirn yanına koşmuş ve bir şeyleri var mı diye bakmış.

Adam nefret dolu sözlerle bağırıyormuş. Gökmen ise, “Ne istiyorsun küçük zararsız hayvanlardan?” diye bağırmış. Adam ise hiç dinlemeden yem ve su kaplarını tekrar tekrar fırlatmış. 11 Gökmen’i ve kedileri o halde görünce dayanamamış ve gözlerini kapatmış. Tüm gücüyle adamı apartmanın karşısındaki parka fırlatmış. Gökmen adamı havada görünce 11’i hatırlamış ve bu duruma sevinmiş. Adam yerden kalkmış ve hemen gelip özür dilemiş hem kedilerden hem de Gökmen’den.

Gökmen koşa koşa 11’in yanına gitmiş ve teşekkür etmiş. 11 ise asıl ona teşekkür etmiş böyle güçler düşündüğü için. Gökmen ve 11 kötü insanlara karşı gelmenin güzelliğini bu ilk olayda tatmışlar. Bakalım bizim ikilinin başına daha neler gelecek masal arkadaşım.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir