Popüler Masallar

Kurt ile Keçi Masalı

Bir kurt dik bir kayanın kenarında otlayan bir keçi görünce durdu ve kurnaz düşüncelerini uygulamaya koyuldu. Oldukça nazik bir sesle,

"Merhaba sevgili keçi kardeş. O kadar dik bir kayanın ucunda durmaya korkmuyor musun? Ya başın döner düşersen?" demiş.

Keçi ise kurdun dediklerini duyuyor fakat hiç oralı olmuyormuş. Kurt tekrar seslenmiş :

"Hava da ne kadar rüzgarlı. Bu rüzgarla birlikte bir de yağmur başlarsa vay halinize. Kaçacak yeriniz bile yok."Keçinin cevap vermediğini gören kurt devam etmiş ve "Hem buraya gelseniz çok daha lezzetli otlar yiyebileceksiniz. Oradaki kuru otların yanında, buradakiler enfes bir ziyafet sofrasından çıkmış gibi!" demiş.

Bu kadar laftan sonra artık keçinin canna tak etmiş ve

"Kurt kardeş, seni bu kadar nazik yapan şey, benim nerede durduğum ne yediğim değil de sizin ne yemek istediğniz olabilir mi acaba?" diye sormuş.

Küçük beyler, hanımlar sizce kurdun amacı neydi?

Sevgili Aileler, Bir Masal sitemiz siz anne ve babaların çocukların zihinsel gelişimine faydalı olmak amacı ile masallar düzenlemektedir. Eğer masalımızı beğendiyseniz aşağıda yorumlarınızı bekliyoruz. Bu sayede hem biz hem de masalı okumak isteyecek diğer aileler yardımcı olduğunuz için mutlu olacaktır. Teşekkürler.

Önemli Not: Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play'den Bir Masal uygulamamızı indirin.


Google+ Badge

Facebook Sayfamız