Popüler Masallar

Zıp Zıp'ın Kulakları Masalı

Bir gün ormanlar kralı aslanı dev gibi boynuzları olan bir geyik boynuzlayarak yaralamış. Aslanın canı o kadar çok yanmış ki bir daha başına böyle bir olay gelmesin diye ormandaki bütün boynuzlu hayvanları kovmuş. Bir gecede boğalar, koçlar, geyikler gönderilmiş.

Ormanda tek bir boynuzlu hayvan kalmamış. Yarası günlerce iyileşmediğinden aslan her gördüğüne kükreyip bağırmış. Aslanın siniri geçmeyince bütün hayvanları bir korku salmış… Bu korkulu günlerde daha önce aslanı kızdırmış olan Zıp Zıp adlı bir tavşan yolda yürürken kendi gölgesindeki kulakları görünce paniğe kapılmış. “Dimdik kulaklarım, tıpkı boynuza benziyor!”


Bir anda korkudan ne yapacağını bilememiş, oraya buraya zıplamaya başlamış. Onun bu telaşlı halini göre cırcır böceği kendi kendine söylenen Zıp Zıp’ın yanına koşarak gelmiş. “Hayırdır Zıp Zıp bu halin ne böyle, neye telaşlandın?” “Sorma komşu hiç sorma başıma gelenleri. Bundan sonra ben de yaban ellere gönderileceğim. Ailemden, bu ormandan uzak başka yerlerde nasıl yaşarım ben.” “Yahu bir dur sakinleş de anlat işin aslını” “Görmüyor musun kulaklarım tıpkı bir boynuz gibi fazla uzun. Aslan o kadar sinirli ki benim kulakları da boynuzdan sayacaktır mutlaka.” Cırcır böceği bir anda şaşırır ve korkudan tir tir titreyen Zıp Zıp’a gülümser.

 “Olur mu öyle şey canım. Sen de boş yere kuruntu yapıyorsun. Seninki bildiğin kulak, tavşan kulağı işte. Tavşanda hiç boynuz olur mu?” “Ah ah… isterlerse olur cırcır böceği kardeş. En iyisi ben buralardan gideyim” der ve kaçar.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Önemli Not: Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play'den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Editörün Notu : Bir masal sitemiz siz anne ve babaların çocukların zihinsel gelişimine faydalı olmak amacı ile masallar düzenlemektedir. www.facebook.com/birmasaloku sayfamızı beğenerek bizlere destek olabilirsiniz. Eğer masalımızı beğendiyseniz aşağıda yorumlarınızı bekliyoruz. Bu sayede hem biz hem de masalı okumak isteyecek diğer aileler yardımcı olduğunuz için mutlu olacaktır. Teşekkürler.


Google+ Badge

Facebook Sayfamız