Popüler Masallar

Kurabiye Cocuk Masali

Bir zamanlar yemyeşil bir köy varmış. Bu köyde yaşlı bir karı koca yaşarmış. Bir gün yaşlı kadın kocasına sürpriz yapmak istemiş.Doğru mutfağa girip güzel bir kurabiye hazırlamış. Bu kurabiye oldukça büyük ve çocuk şeklindeymiş. Üzümden gözleri, pembe şekerden şapkası varmış. Yaşlı kadın kurabiyeyi tepsiye koymuş ve sonra da fırında pişirmiş.


Yaşlı adam mis gibi kurabiye kokusunu duyunca doğru mutfağa koşmuş. O sırada karısı da fırının kapağını açmış. Bir de ne görsünler? Kurabiye çocuk canlanıp ayağa kalkmaz mı! Yaşlı adamla yaşlı kadın durmadan " Dur!" diye bağırıyorlarmış. Ama kurabiye çocuk koşuyor, çimenlerin üstünde zıplıyormuş. Bir yandan da şarkı söylüyormuş. "Ben kurabiye çocuğum. Koşar, oynar, zıplarım. Lay, lay, lay!"
Yaşlı karı koca bağıra dursunlar, kurabiye çocuk hiç durmadan saatlerce koşmuş... Akşam olmuş. Yaşlı kadın ile yaşlı adam olanlara bir türlü akıl erdiremezken iki kere kapı çalmış. Kurabiye çocuk geri eve dönmüş. İkisi de buna çok sevinmişler. Kurabiye çocuğu yememeye karar verip, " Sen bizim torunumuz ol" demişler. Kurabiye çocuk da bunu kabul etmiş ve hep birlikte sonsuza kadar mutluluk içinde yaşamışlar...

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Önemli Not: Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Editörün Notu : Bu masallar çocuklarınız için eğitici ve geliştiricidir. Eğer masalımızı beğendiyseniz aşağıda yorumlarınızı bekliyoruz. Bu sayede hem biz hem de masalı okumak isteyecek diğer aileler yardımcı olduğunuz için mutlu olacaktır. Teşekkürler.


Google+ Badge

Facebook Sayfamız