Popüler Masallar

İyi Kalpli Prenses Masalı

iyi kalpli prenses masali
Çok eski zamanlarda ülkelerden birinde bir kral yaşarmış. Kralın çok iyi kalpli, sevecen ve çok güzel bir kızı varmış. Prenses bir gün sarayın bahçesinde gezerken göl kenarına gelmiş. Hava çok güzelmiş. Prenses göl kenarında oturup bir müddet güzel manzarayı seyretmeye karar vermiş.
Başlamış etrafın güzelliklerine bakmaya. Üç kelebek, üç uğurböceği ve üç tane kurbağa görmüş. Sanki kelebekler, uğurböcekleri ve kurbağalar bir şey arıyorlar gibi etrafa bakıyorlarmış.

Prenses :
-" Ne arıyorsunuz, bir şey mi kaybettiniz.?
Kelebekler kanatlarındaki beneklerinin olmadığını benekleri olmadan hiç güzel olmadıklarını, uğurböcekleri de siyah beneklerinin kaybolduğunu ve kimseyi uğur böceği olduklarına inandıramadıklarını, kurbağalar ise yeşil beneklerinin kaybolduğunu söylemişler. Prenses onların bu haline çok üzülmüş. Onlara yardımcı olmak istiyormuş. Birden ayağa kalkarak:

-" Siz beni burada bekleyin sakın başka bir yere gitmeyin ben hemen geliyorum." demiş ve koşa koşa sarayın yolunu tutmuş. Saraya geldiğinde kırmızı, yeşil ve siyah puanlı elbisesini giymiş ve tekrar göl kenarına gelmiş. Elbisesindeki yeşil benekleri kurbağalara, siyah benekleri uğurböceklerine ve kırmızı benekleri de kelebeklere hediye etmiş. Hepsi çok sevinmişler.  Prensesin bu iyiliği karşısında neşe içinde Prenses'e teşekkür etmişler. Prenses artık beyaz olan elbisesine bakıp kurbağalar, uğurböcekleri ve kelebekleri mutlu ettiği çok sevinçliymiş.

Handadır handa, bir kara manda, üçyüz yaşındaydım evvel zamanda. Mavi çadır gerilmiş, duydum pazar kurulmuş, Vurdum karıncaya palanı, kırk yerinden bağladım kalanı.......

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Editörün Notu : Bir masal sitemiz siz anne ve babaların çocukların zihinsel gelişimine faydalı olmak amacı ile masallar düzenlemektedir. Eğer masalımızı beğendiyseniz aşağıda yorumlarınızı bekliyoruz. Bu sayede hem biz hem de masalı okumak isteyecek diğer aileler yardımcı olduğunuz için mutlu olacaktır. Teşekkürler.

Önemli Not: Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play'den Bir Masal uygulamamızı indirin.

2 yorum

''oturup biraz güzel manzarayı seyretmeye karar vermiş'' bu cümledeki ''biraz'' gereksiz bir kelime


Google+ Badge

Facebook Sayfamız