Popüler Masallar

Altın Yumurtlayan Kaz Masalıaltin yumurtlayan kaz masali
       Çok zaman önce bir köyde yoksul bir çiftçi yaşarmış. Çiftçi kazları çok severmiş. Hergün kazları beslermiş ama kazların içinde bir kaz varmış
diğerlerinden çok farklıymış .Hergün altın yumurta yumurtlarmış.

    Çiftçide bu altın yumurtayı şehre kuyumcuya götürüp bozdurur parasını alırmış. Derken yoksul çiftçi zenginleşmiş. Artık çalışmaya gerek olmadığını düşünüyormuş. Çok geçmeden çiftçi lüzumsuz şeylere para harcamaya başlamış. Artık altın yumurtadan kazandığı para yetmiyormuş.
      Çiftçi artık altın yumurtlayan kazı eskisi gibi sevmemeye başlamış, onu kesip karnındaki hazineyi alırsa çok zengin olacağını düşünmüş. Birgün elinde bıçakla kümese gitmiş. Çiftçiyi elinde bıçakla gören kaz kaçmaya başlamış. Fakat çiftçi onu yakalayıp kesmiş. Kazın karnını kesip bakmış ne görsün ne altın ne de hazine varmış.
       Açgözlülük yaptığını anlamış fakat işin işten geçtiğini anlamış.

     Gökten üç yumurta düşmüş biri bu masalı dinleyenin başına biri anlatanın başına biride bu masalı yazanın başına....

 Editörün Notu : Bir masal sitemiz siz anne ve babaların çocukların zihinsel gelişimine faydalı olmak amacı ile masallar düzenlemektedir. Eğer masalımızı beğendiyseniz aşağıda yorumlarınızı bekliyoruz. Bu sayede hem biz hem de masalı okumak isteyecek diğer aileler yardımcı olduğunuz için mutlu olacaktır. Teşekkürler.


Google+ Badge

Facebook Sayfamız